paul1

Po kolika desetiletích se projeví pozitivní stránky brexitu?

Někteří lidé v Británii tvrdí, že to bude trvat více desetiletí. Pokud ovšem nevstoupí Británie zpět. Nedávné průzkumy zjistili, že je už přes 50 % lidí za to a počet narůstá. Jinak – brexit ještě není úplně dokončen, Přechodné období v otázkách rybolovu, financí, přes elektrická vozidla až po energetiku uplyne v nejbližších dvou letech a toto zasáhne investice i obchod. Brexit prý selhal, ale moc jeho zastánců zatím přetrvává.
Zdroj: Článek Edwarda Lucase , britského novináře a spisovatele v Denníku N ze dne 8.8.2023

Doplňuji 24.9.2023:
Myslím, že při hlasování o brexitu mělo být využito kvalifikované, ne prosté většiny. Bylo to důležité hlasování a při tom bylo podle mne použití kvalifikované většiny, t.j. 60% nutné.

https://www.top­ky.sk/cl/11/25­98537/Britania-naspat-v-Europskej-unii--V-Londyne-sa-konala-demonstracia-za-jej-opatovny-vstup

Nejlepší odpověď
Kešař

Ono je to prašť jak uhoď. Spojené království se od výstupu oklepe, byť to samozřejmě bude trvat, jako vše, pokud není stát totalitní. Nevím, kdo by chtěl nyní dobrovolně vstupovat do toho socialistického spolku.

Další odpovědi
Pepa25

Nikdy.
Rejoin (znovu se připojit) sílí, ale je to patová situace, protože po dalším referendu, kdy by na základě těsného výsledku došlo k připojení by bylo další o vystoupení atd.

Zdroj: https://yougov­.co.uk/politic­s/articles/45910-britons-would-vote-rejoin-eu

Ametyst

Samozřejmě se EU mstí. Navíc, když uvážíme, že zkorumpovaná masmedia pracují globálně všude stejně, tzn. neinformují, ale převychovávají, není šance na informace! V 21. století jsou lidi držení jako žampiony: ve tmě, a krmení hnojem.
Naše orwellovská doba, kdy pravda je lež, ilegální je legální, chlap je žena, nedává šanci na pravdivé informování. Vše je propaganda. Remoaners, zvláště ti ve vládě, dělali všechno pro to, aby se Brexit neuskutečnil. Referendum, taková drzost v nedemokratické EU!
Kampaň za znovupřipojení UK do EU vede francouzský aktivista. To mi připomíná vymaštěné zelené aktivisty v Praze, které vede německý extrémista Arne Springorum. Ještě toho trochu.

aliendrone

V globálně kapitalistickém systému je dost těžké předvídat. Jednoduše proto, že NEPLATÍ zákony rozumu a logiky. Třeba zákon nabídy a poptávy (o ceně), kdy snadno a lehce dostupná věc by logicky měla být LEVNÁ.

Dobře to vystihla Ametyst, ale abych jen nepindal, tak jako příklad uvedu to, co JIŽ TEĎ je pro Brity PLUS. Kupříkladu neručili za gigantické půjčky Ukrajině (které MY budeme MUSET za ní zaplatit) a tím si výrazně vylepšili budoucí schodek státního rozpočtu. Ani mouku podřadné kvality nekupují za ceny přemrštěnější, než za kvalitní mouku (a její cenu nedotují), jako to děláme kupříkladu my. Kupodivu ti členové EU, kteří toto ODMÍTLI nyní čelí stížnostem Zelenského a jeho bandy. 😁

Jistě – desítky let budovaná závislost na EU se zrušením MUSÍ projevit a také se důrazně projevuje a počítám, že ještě dlouho bude. Ovšem jak jsem již napsal, tak nemusíme čekat celá desetiletí na to, aby se JIŽ TEĎ projevily pozitivní důsledky brexitu. A perspektivy do budoucna jsou slušné, pozitiv bude s každým rokem přibývat – pokud vydrží a překonají nynější brexitovou krizi. Na mediální masírku nehleď. Hele, to máš stejné jako se zprávami o tom „jak moc dobře se máme“ (blbčci jásají), přitom nemusíš NIC číst a shánět informace k tomu, abys zaregistroval JAK MOC jsme si za pouhých posledních pár let pohoršili! 🙂

zjentek

Zdravý člověk ví, jak by prosperovaly jednotlivé země Evropy bez existence EU a jak dopadnou po vzniku EU a vstupu do ní. Nemocný člověk to neví (přitom psychologické/psychi­atrické ambulance rostou jako houby po dešti všude v Evropě).

marketkass

Důsledky brexitu, tedy odchodu Spojeného království z Evropské unie, jsou komplexní a budou se projevovat různými způsoby v průběhu několika desetiletí. Zda se jedná o pozitivní nebo negativní stránky, závisí na různých faktorech a také na tom, jak budou Spojené království a EU schopny řešit vzniklé výzvy. N

paul1

Pepa: 😄

Ametyst

Aliendrone: Ale tohle je zajímavé! Můj oblíbený Péter Szijjártó: " Od konce roku 2022 Maďarsko nemohlo za své peníze vyvézt do Súdánu ani gram z plánovaných 10 tisíc tun ukrajinského obilí, protože Kyjev k tomu nedal povolení, uvedl maďarský ministr zahraničí a vnějšího hospodářství Péter Szijjártó.
„Když na konci loňského roku začal program s názvem Obilí z Ukrajiny, Maďarsko darovalo 3,5 milionu eur na vývoz 10 tisíc tun obilí z Ukrajiny do Súdánu. Ale navzdory skutečnosti, že maďarští daňoví poplatníci poskytli zdroje financování již loni, nebyla do Súdánu odeslána nejen jediná tuna, ale ani jeden gram obilí.“

Pepa25

alendrone to správně vystihl, PINDÁ. Seznam blbostí, které napsal:

  • v globálně kapitalistickém systému prý neplatí zákony rozumu a logiky a zákon nabídky a poptávy (samozřejmě platí)
  • (britové) neručili za gigantické půjčky Ukrajině (to ani my), navíc UK Ukrajině významné pomáhá: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_mi­litary_aid_to_U­kraine_during_the_Rus­so-Ukrainian_War#U
  • MY budeme MUSET za ní zaplatit (žádné půjčky ukrajině nebudeme platit)
  • si výrazně vylepšili budoucí schodek státního rozpočtu (relelevantní, viz výše)
  • Ani mouku podřadné kvality nekupují za ceny přemrštěnější, než za kvalitní mouku (a její cenu nedotují), jako to děláme kupříkladu my (???? – nelze ani komentovat)
  • ti členové EU, kteří toto ODMÍTLI nyní čelí stížnostem Zelenského (patrně narážka na současný spor PL a UA týkající se obilí – samozřejmě nikdo nekupuje z UA mouku)
  • JIŽ TEĎ projevily pozitivní důsledky (jaké? žádné nejsou!)
  • pozitiv bude s každým rokem přibývat (jakých? opět prázdné tvrzení)

aliendrone

Pepa25>>> JAK TYPICKÉ, CO SLOVO, TO LEŽ! Jen v nejlepším případě silně pokroucená a tendenční pololopravda. 😕

Ale CO také čekat od havloiodního liberála, že? 😕

RUČÍME za PŮJČKY Ukrajině! To víš, NIKDO soudný by tomu prohnilému režimu nepůjčil ANI FLOKA bez patřičných záruk. https://www.de­nik.cz/staty-eu/eu-pujcka-ukrajina-20221210.html Kdybys nebyl líný (typická havloidně dem(ent)okratická vlastnost) a trochu zapátral, tak dokonce zjistíš KOLIK z toho připadná na Črdel. Včetně dalších věcí jak je to DOOPRAVDY. Potažmo budeme muset zaplatit (úroky zaplatíme tak jako tak VŠECHNY!), protože jen hloupý Honza uvěří, že Ukrajina něco splatí.

NEBO

Jistě, nekupujeme MOUKU, ale MIZERNÉ ukrajinské obilí (a z něj děláme MOUKU). Se mi to v důsledku „osobního prožitku“ v souvislosti s tím smíchlo (psal jsem o tom zde někde jinde myslím). Podstatný je ale způsob komentáře – TYPICKÝ Pepa25!
Bagatelizovat na „pouhý polsko-ukrajinský spor“ – ve skutečnosti v tom jedou i Slováci, Maďaři a další věcí je postoj Bulharska a Rumunska. https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/domaci/slo­vensko-polsko-madarsko.A230918_111­642_ekonomika_akp

Každopádně Črdel ukroobilí VYKUPUJE za přemrštěné ceny a jeho cenu DOTUJE. Proto také na Črdel žádná stížnost. Ard., atd…

vojenskou pomoc via NATO (na kterou Ukrajině Britové VE VLASTNÍM ZÁJMU PŮJČUJÍ, protože jde o odbyt JEJICH ZBOŽÍ [případně U NICH licenčně vyráběného] míchat s „hospodářskou pomocí ZLOunie“ – inu NENÍ to STEJNÉ , ale vysvětlovat to Pepovi25 nebudu, nechám ho žít v pohádkách.

To snad ani nemá cenu komentovat propagandu „Rádia Pepa25“. Svého času se mi líbily hlášky „Rádia Jerevan“ (možná někdo pamatuje) – ty byly alespoň VTIPNÉ. 😁

paul1

Ještě doplňuji:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kvalifikovan%C3%A1_v%­C4%9Bt%C5%A1i­na

Ametyst

Je mrzuté, že i Konzervativní strana v Británii bojkotuje Brexit. Jsou to už zelení globalisti. To, že vítězství bylo těsné, 52 %, neznamená, že to byla prohra. Jenomže politici se chtějí zalíbit všem! Proto se vítězství rozmělnilo a konzervativci chtějí sbírat hlasy i na druhé straně.
Připomíná mi to modelovou situaci, kdy mají lidé hlasovat, zda se známá národní budova má natřít na bílo nebo na černo. A protože hlasování dopadlo těsně, výsledkem bylo, že se budova natře na šedivo A tak nebude spokojený nikdo! Ani vítěz, ani poražený.

Pepa25

Ametyst: příměr je dost něpřesný. Brexit vyhrál a proběhl přesně podle přání vítěze. Že je v praxi nerealizovatelný bez poškození části země (Severní Irsko), to je druhý problém. Takže prvotní příčina je, že Johnson a spol. slibovali černou a jsou schopni zajisti maximálně šedou.