VMF

Kdy přesně je po dvou sekundách?

když je otázka, jaká je rychlost po dvou sekundách, znamená to, že t=2s nebo 1,99 ? děkuji
Doplňuji:
jenomže když je t=2s tak už začala třetí sekunda <0,1) je přeci první sekunda od <1,2) je druhá sekunda ne ?

Nejlepší odpověď
Funna

sice úplně nechápu, tvou otázku…ale po 2 sekundách, znamená AŽ po 2 sekundách…1,99 by bylo DO svou sekund…

Další odpovědi
Quimby

delta t=2s
Proč by to mělo bejt vrovna 1,99?

Agneta

No když jsem si naposledy kupovala boty – stály 9 990,–Kč – tak to trvalo déle, než 2 sekundy – než jsem se pro ně rozhodla. Kdyby ale stály 1,99 – tak by to ale ty 2s tak mohly být, to by se pak dalo o rychlosti mluvit :DDD

Dochy

a na 0,0 začíná první sekunda. Tak co se Ti nelíbí na tom, že po dvou sekundách začíná třetí sekunda? Osobně bych spíš tvrdil, že první sekunda je (0,1> ale prakticky je to jedno. Označ si to jak chceš. Ať tak či onak, v 1,99 budeš mít do konce druhé sekundy stále 10ms

Kelt

Jakou přesnost potřebuješ, Čas je kvantovaný, nejkratší čas je Planckův čas, je řádově exponent řádu –45. Stejná otázka je například jak daleko je přesně z Prahy do Brna? Ale když chceš přesnost, tak je to takto. Sekunda je doba, za kterou urazí světlo vzdálenost rovnou rychlosti světla. Jakmile urazí světlo dvojnásobnou dráhu, je přesně po dvou sekundách.

Dochy

Kelt: Nevím o tom, že by byl čas kvantovaný To by musel celý vesmír „pulsovat“ v daném rytmu. Pouze ani teoreticky nejsme schopni pozorovat kratší děj

VMF

jenomže když je t=2s tak už začala třetí sekunda <0,1) je přeci první sekunda od <1,2) je druhá sekunda ne ?

Funna

2s jsou prostě 2s…ve fyzice se nehraje na to, kolikátá začala sekunda, ale zadává se přesný čas…je to exaktní věda…
a jestli máš otázku „jaká je rychlost po dvou sekundách“…tak se ptají na to, jaká byla rychlost ve druhé sekundě…tzn. t = 2s

mosoj

Souhlasím s Funou v odpovědi i v diskusi.