Naty777

které hodiny jsou přesnější- Ty který vůbec nejdou nebo ty který se spoždují za hodinu 1 sekundu(vys­větlení) Pomoc PLS

Nejlepší odpověď
Alesh

Tohle je taková pseudovtipná pseudofyzikální pseudohádanka. Spočívá v tom, že se v ní uvažují klasické, tedy ručičkové hodinky, tzn. že pokud tyto hodinky stojí, tak vlastně 2× za den ukazují naprosto přesný čas, tedy v těchto dvou okamžicích jsou přesnější než ty hodinky, co jdou a permanentně se zpožďují.

Další odpovědi
SeptikB

Doplnění Aleše:
Pokud to vezmeme do důsledků, tak první hodinky ukazují přesně 2 vteřiny za hodinu, zatímco druhé ukazují přesně jen hodinu, potom už nikdy, tedy ukázaly přesně 3600 přesných sekund. První hodinky doženou v přesnosti ty druhé až za 1800 hodin, což je 75 dní. Správná odpověď tedy zní:
„Druhé hodinky jsou přesnější jen prvních 75 dní za předpokladu, že první hodinky neukazují čas ve 24-hodinovém formátu 😁“

Naty777

pomoc moooooc prosím