ivik

Pletenec s pekanovými ořechy a javorovým sirupem

Prosím, neznáte někdo recept na tento produkt,prodává se v pekárnách asi za 20 Kč.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na stránku Apetitu. Najdete na ní i recept na tento pletenec, ale čtěte pozorně až na konec.

Zdroj: http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/2958-plundrove-testo.html

Další odpovědi
panenka

Ingredience 1 listové těsto
1 javorový sirup
1 balení pekanových ořechů

Postup Listové těsto rozdělíme na 6 dílků (lze i na 4, aby byli pletence větší). Rozválíme a upleteme pletence. Dáme péct. Před koncem pečení posypeme pekanovými ořechy (aby se trochu opražilli). Nedáváme hned na začátku, protože se může spálit a zhořknout. Nebo je dáme čerstvé, až když jsou pletence upečené polité sirupem. Ještě horké pletence poléváme javorovým sirupem. Nejlepší jsou ještě teplé!

Zdroj: http://www.na­doma.cz/recep­ty/slug_188454

ReHu

Dobrý nápad, také mi chutnají 🙂. Díky. Recptík kopíruji 🙂.

Fallen Angel

Bože, tenhle zákusek je hrozně mňam !!! Mmj. nevim, kde bydlíš, ale u nás ho maji za 12. V Albertovi. Jen škoda, že se tak drolí – člověk ho musí jíst nad talířkem, jinak je to o tričko… 😁

Sjuz

Na 4 pletence:
• 250 g listového nebo plundrového těsta
• 4 lžíce třtinového cukru
• 120 – 160 ml vody
• 1 lžička gelfixu 1:1
• 1 lžička citrónové šťávy
• 3 lžíce javorového sirupu
• 1 lžíce slazeného kondenzovaného mléka
• 30 g másla
• 1–2 lžíce gustinu (jemný kukuřičný škrob)
• 20 g sekaných pekanových ořechů
• 30 g pekanových ořechů na ozdobu
• 1 vejce na potření
V kastrůlku si připravíme karamel ze 4 lžic třtinového cukru a vody. Cukr nasypeme do hrnce, dáme na plotnu a stále mícháme. Postupně začně cukr hrudkovatět a žloutnout. Mícháme, až se všechny hrudky rozpustí a karamel má zlatohnědou barvu. Postupně přiléváme horkou vodu. Nalijeme trochu vody a mícháme. Celá směs začne bublat a voda se velmi rychle odpařuje. Až se směs uklidní přilijeme opět trochu vody. Konzistenci karamelu vyzkoušíme tak, že kápneme trochu karamelu na talířek. Hustota při 50° C by měla být omáčková, po vychladnutí v lednici bude hustá.
Do karamelu dáme 1 lžičku gelfixu a 1 lžičku citrónové šťávy. Povaříme 1 – 2 minuty. Odstavíme z plotny. Do směsi zamícháme 3 lžíce javorového sirupu a 2 lžíce kondenzovaného mléka. Přidáme 30 g másla a necháme ho v teplé směsi rozpustit. Podle konzistence zahustíme náplň 1 – 2 lžícemi gustinu. Na závěr zamícháme 20 g sekaných pekanových ořechů. Krém dáme asi na půl hodiny do lednice ztuhnout, aby se nám pletence lépe plnily.
Těsto si rozdělíme na 4 díly. Díl vyválíme do obdelníku. Těsto potřebujeme složit tak, aby nám náplň nevytekla. Obdelník nařízneme dle obrázku. 3 řezy na kratších stranách a 3 řezy na delších stranách. Doprostřed dáme čtvrtinu připravené náplně. Rohy zahneme a 2 cípy na kratších stranách přeložíme do kříže. Cípy na delších stranách střídavě překládáme do kříže.
Pletence potřeme rozkvedlaným vejcem a posypeme pekanovými ořechy. Pečeme v troubě vyhřáté na 180° C 15 – 20 minut.