Jak upeču opravdu dobrý ořechový dort?

Jak upeču opravdu dobrý ořechový dort? Prosím recept

Nejlepší odpověď
kenyrts

Ořechový dort.
Suroviny:
25 dkg pískového cukru,
12 dkg másla,
10 dkg umletých ořechů,
20 dkg hrubé mouky,
0,5 prášku do pečiva,
1/8 l vlažného mléka,
5 žloutků,
sníh z 5 bílků
Postup:
Cukr, máslo a žloutky utřeme. Pak přidáme mouku a ostatní suroviny. Nakonec přimícháme tuhý sníh. Dortovou formu vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Do formy nalejeme těsto a dáme péct do vyhřáté trouby. Po upečení necháme vychladnout, rozřízneme nití na tři pláty, které potřeme krémem dle vlastního výběru a navrch ozdobíme dle fantazie.

Další odpovědi
anonym

Například tady:

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/vy­borny-orechovy-dort/

Marly

30dkg cukru moučka
20dkg polohrubé mouky
10dkg mletých ořechů
5 vajec
1 prášek do pečiva

Utřeme žloutky s cukrem,přidáme 10 lžic vlažné vody(dávám víc,aby bylo těsto vláčné),přidáme mouku s práškem do pečiva,namleté ořechy-pokud je těsto tužší,přidáme trochu vody a z bílků vyšleháme tuhý sníh-upečeme .