Platila by nejaka smlouva , kdyz nekoho ciziho vozim na delsi cesty autem , ze

by me podepsal , ze kdybych napr. nabourala svoji vlastni vinou a zpusobila jemu nejake trvale nasledky , ze se on zrika naroku na cokoliv ode mne ? -iv-
Doplňuji:
A jeste doplnim , ze nekdy nastane situace , ze nejedu svym vlastnim autem , ale ridim. ! Co pak ?? 🙂

Nejlepší odpověď
tom004

Některé pojišťovny dávají pojištění sedadel,jako bonus k povinnému ručení.Za bezeškodní průběh,mám ke peněžním bonusům,i seda­dla.A určitě je lepší sedadla pojistit,než sepisovat smlouvy.Je to přece jenom bez problémů,při případném maléru.
Doplňuji:
Na to existuje pojistka,„na blbost“,jsou různě drahé.Platím ji už léta,cca 1200,– Kč ročně.Když někomu,jako řidič,rozbiju auto,tak mám klid.A platím,i když cizím autem jedu tak 2× za rok.Těch škod je v ní pokryto samozřejmě víc.

Další odpovědi
anonym

Stačí si připojstit sedadlo(a)spo­lujezdce!

ARIS

Určitě doporučuji připojistit sedadlo spolujezdce. Tím je možné se vyhnout příštím možným potížím.
Doplňuji:
Pokud řídíte jiné auto, je to horší, pokud nevíte zda má auto sjednáno připojištění sedadel. Pokud nehodu způsobí někdo jiný vám, jde vše z jeho povinného ručení.
Nesmíte způsobit nehodu.

mosoj

Není třeba nic připojištovat,
na spolujezdce se vztahuje zákonné pojištění
, které uhrádí do výše daných limitů veškeré jejich škody na zdraví a majetku. Nicméně člověk dnes neví co se komu vylíhne v hlavě.

Ze zákonného pojištění nedostanete jako majitel auta či řidič žádné odškodnění.
V poslední době ale pojišťovny toto pojištění rozšiřují i na majitele auta který při nehodě řídil a zranil se nebo dokonce se zabil.

Jiné ovšem je pokud řídím cizí auto, havaruji a auto není havarijně pojištěné. Zde nese opravdu zodpovědnost vůči majiteli řidič.

Deli

V případě, že se něco takového stane, může se ten zraněný také obrátit na Evropské centrum odškodného. Pracuji pro ně, mohu tedy vypomoci. Pomáhají získat maximální odškodné lidem, kteří byli zraněni při dopravní nehodě a nebyli jejími hlavními viníky. Tým jejich právníků dokáže získat odškodné i tam, kde už nějaké odškodnění proběhlo, ale nedostatečně.
Je to každopádně přínos pro ty, kdo byli poškozeni při nehodě. Mohou jen získat – neplatí žádné poplatky za sepsání smlouvy, jen stráví zhruba dvě hodinky se mnou, abychom dali dohromady podklady.
Jo – ještě jedna důležitá věc: Evco nikdy nevymáhá odškodné na vinících, jednotlivcích, ale vždy na pojišťovnách, kterým platíme povinné ručení.

Jinak ale souhlasím s Tomem, pojistit sedadla a řídit za střízliva a opatrně. 🙂