Gami.Pet

Platí to pořád nebo je tam nějaká změna? (Zdravotní a sociální pojištění)

Od roku 2012 platí zdravotní, sociální a nemocenské pojištění zaměstnanec i zaměstnavatel až z odměny od 2500 Kč za měsíc. Pokud odměna činí maximálně 2499 Kč za měsíc, zaměstnanec ani zaměstnavatel pojištění neplatí.
Doplňuji:
Jedná se o dohodu o pracovní činnosti..

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jde o zdravotní pojištění, je to tak.
Pokud ale o sociální, pak je podstatné, jak je DPČ sepsána – je-li sjednaná měsíční výše odměny do 2.500,– (tedy 2.499,– či méně) a nebo není-li tato částka ve smlouvě uvedena, platí, co´s napsala.
Jestliže ale sjednaná odměna převyšuje 2.500,–/měsíc, pak – i kdyby reálně pravovník vydělal méně, platí se sociální pojistné i z té nižšší částky.