zzzlatokopka

Platí se za zásah hasičů?

Například, když někomu sundají kočku ze stromu atd. Platí se to? nebo to jde z veřejného rozpočtu?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)
Doplňuji:
Jedna moje sousedka má kočků domácí, teda spíž gaučovou, a ta ji nějak nepozorovaně prolezla ven a vylezla na strom, nechtěla dolů, přišla za mým manželelm, zda by ji nesundal, ten ji poslal do háje, že kočka sleze sama.

Sousedka mu nevěřila, zavolala hasiče a ti když chtěli kočku sundat, tak kočka přeskočila na vedlejší strom a slezla po něm dolů:-DD Hotová komedie:-))))

Myslíte, že ji to dají k úhradě? Vždyť to přece nejde, na takové věci dávat peníze z rozpočtu.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Platí se pouze za planý poplach. Více ve zdroji.
Doplňuji:
Buď v klidu, z veřejných peněz se u nás platí za podstatně větší zhovadilosti.

Zdroj: http://www.po­zary.cz/clanek/68093-nenechte-se-strasit-bulvarnimi-clanky-v-mediich-hasicum-za-vyjezd-platit-nebudete/

Další odpovědi
redy

Zacvaknem to všichni ☹
Si myslím 🙂

JájsemRaibek

Sousedka nemusí mít strach, platit nic nebude. Tvůj manžel to zaplatí, protože ji poslal do háje :D
To musela být komedie, možná kočka slezla strachy sama, když viděla jak se ti hasiči snaží vyškrábat za ní na strom :D
http://www.srdcem­prokocky.cz/o­brazky/stromo­va_101.jpg
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=K74fYVzyk­pM

gecco

Pokud se jedná o ´nutnou´ akci (záchrana života, zdraví, požár, chemické znečištění…), neplatí občan, ale pojišťovna nebo třeba obec…
Některé výjezdy si ale už hasiči nechávají platit (otevírání dveří v nikoli nutných případech…).
Doplňuji:
K Doplnění – domnívám se, že sousedka nic hradit nebude muset – což je, (i) podle mne, chyba. Takové události by měli ´zodpovědní´ majitelé (chovatelé) řešit ´za své´.

Löwe

Ze zákona nebudete platit hasičům za to, že vám přijedou uhasit dům, že vás budou vyprošťovat z havarovaného vozu ani za to, že vám sundají kočku ze stromu nebo vytáhnou psa ze studny.

IT

Ahoj, podle tohoto článku platí výjezdy hasičů vesměs pojišťovna 😉.
http://www.po­zary.cz/clanek/68093-nenechte-se-strasit-bulvarnimi-clanky-v-mediich-hasicum-za-vyjezd-platit-nebudete/

„Záchranné práce, tedy např. výše uváděné vyproštění z havarovaného vozu, předlékařská první pomoc a další, které přímo souvisejí se záchranou života a zdraví (i zvířat), popřípadě majetku, zůstávají zdarma.“

LysoňXXX

Úplně jsem si vzpomněl na scénu z filmu " policejní akademie " :)

ReHu

Chudák sousedka. Musela mít strach.
Občas se stane, že kočka přecení své síly či možnosti a zkušenosti a neví, jak zpět.

gobls

Bohužel, tohle se mi taky nelíbí, že je to zdarma. To zvíře někomu patří, tak by za to ten někdo měl zaplatit. Třeba předchozím pojištěním. Člověk si platí zdravotní pojištění a různé daně, tak to je z čeho platit a může to být zdarma. Stát by jim měl proplácet jen záchranu divokých druhů zvířat. Domácí ať si platí chovatelé sami. Oni ale neplatí nic, za kočky absolutně nic, a za psy jen někdo a zanedbatelné částky, které ani nepokryjí náklady na útulky.

Agneta

zzzlatokopka >>> k doplnění :DDDDDD
řekni jí, ať zavolá do Novy, a poví jim to – ať všichni vidí, jak je chytrá:DDD

zzzlatokopka

😁