lolinka255

Platí se v AliExpress předem, nebo až když mi pošta přiveze zásilku domů?

Platí se v alliexpress předem, nebo až když mi ho přiveze pošta domů?

Odpovědi
odik

Snad vše co jde ze zahraničí se platí předem … a platí to i u ali.

jmhad

Z jejich stránek :. Je nakupování na AliExpress bezpečné?

  • AliExpress nabízí svým zákazníkům GARANCI bezpečného nákupu. Za zboží platíte na AliExpress.com online při dokončení nákupu, ale platba je pouze v režimu “garance”, dokud AliExpress nepotvrdíte, že jste zboží v pořádku přijali – AliExpress garantuje, že o peníze nepřijdete
  • AliExpress zaručuje možnost navrácení peněz, až do 15 dní po dokončení objednávky. Dále poskytuje garanci vrácení zboží z nabídky i v případě, kdy je zboží zcela v pořádku a jedná se pouze o bezdůvodné navrácení

Přeloženo do češtiny – po dokončení výběru a potvrzení objednávky složříte na jejich účet vlastně zálohu, kterou si obchodník s konečnou platností strhne až mu potvrdíte, že zboží v pořádku došlo.
Ale naše zkušenosti nedoporučují u tohoto čísnkého velkoobchodníka nakupovat.Jsou problémy s pozdější reklamcí.

gecco

Nejsem si vědom, že by AliExpress ´nabízelo´ možnost dobírky – takže počítej s platbou předem…
😉

bolak

Platíš vlastně prostředníkovi a ve chvíli kdy dostaneš zásilku, tak potvrdíš přijetí a v tu chvíli jim uvolněj tvoji platbu.

Hlavně si tam ale nekupuj žádnou elektroniku typu mobil, tablet..apod., a vůbec nic drahého co by se mohlo rozbít, ať nedopadneš jako tady kolega > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nejlevneji-odeslu-balicek-do-ciny
Ceny tam maj sice pěkný, ale ve chvíli kdy se něco pokazí už to nevyreklamuješ, protože poštovné do Číny by tě stálo tisíce až desetitisíce Kč. Jedině že by ti to tam hodil Zeman…

odik

jmhad: Ali není velkoobchodník – je to něco jako třeba Aukro. Oni jen nabízí službu, kde můžou ostatní prodejci nabízet svoje produkty. A taky nesouhlasím s doporučením tam nenakupovat. Je to stejné jako kupovat cokoliv takhle z Číny = nic drahého, ideálně jen nějaké gadgety nebo počítat s tím, že kvalita odpovídá ceně. A problémy s reklamací by většinou nebyly, jsou jen problémy s tím, jak to do Číny dostat levněji než kolik to stálo = není problém v samotné reklamaci, ale s tím, že se to většinou nevyplatí.