tony2412

Jde poslat z Aliexpresu zásilku poste restante?

Jde mi o to že oni to posílají jako obyčejné psaní, a když nejsem doma tak se s tím listonoška tahá zbytečně, pro mě by nebyl problém zajít v sobotu na poštu a zásilku si vyzvednout, máte s tím zkušenosti?

Odpovědi
cochee

Zkušenosti s tím nemám, protože tyhle malé zásilky se mi vejdou do schránky, takže listonoš/-ka se s tím zbytečně netahá. Jako kupující na Aliexpressu si můžeš zadat několik doručovacích adres, takže zkus jednu z nich udělat jako „post restante.“ Já si myslím, že problém by s tím být neměl, stejně prodávající expeduje zásilku až po potvrzení Aliexpressu, že kupující zaplatil ( = deponoval patřičnou částku na meziúčet Aliexpressu). Takže i kdybys napsal jako adresu totální nesmysl, avšak zaplatil, tak prodávající obdrží platbu z tohoto meziúčtu po potvrzení kupujícího, že zásilku obdržel, respektive po uplynutí ochranné doručovací lhůty.

dubraro

1/ Adresu si můžete do Aliexpresu napsat jakou chcete.
2/ Můžete se domluvit na poště, aby vám zásilky nedoručovali.

Muffz

Známý si za tímto účelem zřídil P. O. BOX. Ale to už je pokud podnikáš a přeprodáváš zásilky, ne že si sem tam něco pošleš. Jinak pošťačky mají svůj rajon a zpravidla ti dlouhé měsíce až roky doručuje zásilky jedna a ta samá, takže není problém ji říct, ať ti vše nechává na poště a jen píše doručenky.