Darkmichal11

Co se stane, když mi je doručen balík ze zahraničí a nejsem při doručení doma?

Balík doručen když nejsem doma?

Co se stane, když mi je doručen balík ze zahraničí a nejsem při doručení doma?

Nejlepší odpověď
Malvína

Když nejste doma, balík Vám doručen být nemůže.
Záleží, jaká společnost Vám jej má dovézt. Česká pošta jej uloží na poštu, DPD nebo PPL se Vám bude snažit doručit balíček následující den. Popřípadě v den, na kterém se shodnou obě strany.

Další odpovědi
Dochy

Co by se mělo stát? Pokud to lze přenechat u někoho v bytě (a není to do vl. rukou) předají to jemu. Pokud ne, nechaj Ti lísteček. Jako u každé jiné zásilky.
(Druhá varianta: pošťák si to odnese domů 😉 )

Drap

Bude uložen na poště, nebo v úložně dopravce.

Kelt

Spíš se stává opačný případ, že jsem doma a balík mi není doručen, ale ve schránce je výzva, abych si pro balík přišel. Tak se pošta nějakým způsobem postará. No a zásilková služba má na Vás kontakt, takže se domluvíte na termín předání i místo.

Arne1

Je úplně jedno jestli je to balíček z Česka nebo z nějaké tramtárie. Vždy to nakonec skončí u nějaké české firmy – pošta nebo některá z kurýrních služeb.

Emefej

Pokud ti byl doručen, tak není co řešit.

Edison

Úložní doba u ČP je 15 dní. U ostatních dopravců podle podmínek. Někteří vykonají dva pokusy o doručení, pak den počkaj a učiněj třetí pokus. Pak zásilku vracej. U ČP lze úložní dobu prodloužit a to i u již došlých (uložených) zásilek. Pokud znáte podací číslo, číslo zásilky, lze se telefonicky dohodnout i u jiných doručovacích služeb.

led

Doručovatelia – kurieri väčšinou zavolajú, napíšu email, vopred a dohodnú sa.
Česká pošta má povinnosť nedoručenú poštu určitú dobu držať na pobočke, pre osobné vyzdvihnutie.

Mariii

Dobrý den, mohu se přidat také s dotazem? Co když chci dorucovat balíky do zahraničí (EU) já jako OSVČ a adresát není zastizen? Asi záleží vždy na balíkova službě že? Narazila jsem na tuhle balikovou službu https://www.ol­zalogistic.cz a docela mne to zaujalo, ale nemám zatím žádné zkušenosti.