Avatar uživatele
Darkmichal11

Co se stane, když mi je doručen balík ze zahraničí a nejsem při doručení doma?

Balík doručen když nejsem doma?

Co se stane, když mi je doručen balík ze zahraničí a nejsem při doručení doma?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Když nejste doma, balík Vám doručen být nemůže.
Záleží, jaká společnost Vám jej má dovézt. Česká pošta jej uloží na poštu, DPD nebo PPL se Vám bude snažit doručit balíček následující den. Popřípadě v den, na kterém se shodnou obě strany.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Co by se mělo stát? Pokud to lze přenechat u někoho v bytě (a není to do vl. rukou) předají to jemu. Pokud ne, nechaj Ti lísteček. Jako u každé jiné zásilky.
(Druhá varianta: pošťák si to odnese domů 😉 )

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Bude uložen na poště, nebo v úložně dopravce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Spíš se stává opačný případ, že jsem doma a balík mi není doručen, ale ve schránce je výzva, abych si pro balík přišel. Tak se pošta nějakým způsobem postará. No a zásilková služba má na Vás kontakt, takže se domluvíte na termín předání i místo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Je úplně jedno jestli je to balíček z Česka nebo z nějaké tramtárie. Vždy to nakonec skončí u nějaké české firmy – pošta nebo některá z kurýrních služeb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Pokud ti byl doručen, tak není co řešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Úložní doba u ČP je 15 dní. U ostatních dopravců podle podmínek. Někteří vykonají dva pokusy o doručení, pak den počkaj a učiněj třetí pokus. Pak zásilku vracej. U ČP lze úložní dobu prodloužit a to i u již došlých (uložených) zásilek. Pokud znáte podací číslo, číslo zásilky, lze se telefonicky dohodnout i u jiných doručovacích služeb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Doručovatelia – kurieri väčšinou zavolajú, napíšu email, vopred a dohodnú sa.
Česká pošta má povinnosť nedoručenú poštu určitú dobu držať na pobočke, pre osobné vyzdvihnutie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mariii

Dobrý den, mohu se přidat také s dotazem? Co když chci dorucovat balíky do zahraničí (EU) já jako OSVČ a adresát není zastizen? Asi záleží vždy na balíkova službě že? Narazila jsem na tuhle balikovou službu https://www.ol­zalogistic.cz a docela mne to zaujalo, ale nemám zatím žádné zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek