JajaJ

Platíte DPH, když si objednáváte z Wish nebo AliExpressu?

Nakoupila jsem na wish a chci se zeptat jak je to s platbou dph a cla. Nikde tam není uvedeno, že se platí.. Máte s tim někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Bednaricek

Odpovím Vám jednoduše dle platných zákonů. Poud se jedná o zásilku do 22 € – neplatíte nic. Balík nad 22 € do 150 € = zaplatíte 21% DPH z ceny zboží a dopravy + Vám bude připočten poplatek za zastupování poštou nebo kurýrní společností. Pokud má Váš balík hodnotu vyšší jak 150€ = zaplatíte DPH + clo + poplatek za zastupování poštou nebo kurýrní společností. Výše cla je jiná u každého typu zboží (oblečení, elektronika,…). Například u mobilních telefonů neplatíte žádné clo.