annas

Platí? Muži nejprve uvažují a pak jednají. Ženy nejprve jednají a pak uvažují, nedělají však víc hloupostí než muži.

Marlene Dietrich

https://citaty­.net/citaty/8019-sacha-guitry-uspesny-umelec-je-ten-kdo-vydela-vic-nez-jeho-ze/

Jak slavní mužové vidí ženy?
-

1. Jean Jacques Rousseau: „Žena má víc ducha, muž víc génia. Žena pozoruje, muž rozumuje.“

https://citaty­.net/citaty/8019-sacha-guitry-uspesny-umelec-je-ten-kdo-vydela-vic-nez-jeho-ze/

2. Jan Werich: „Když muž nemá rozum, musí být žena vynalézavá. Když žena není vynalézavá, musí mít muž rozum.“

3. Opět Jan Werich: „Jedna ženská vidí často dál než pět mužských s dalekohledem.“

4. Henry Ferdynand Kaden: „Dospívají pouze ženy. Muži nejsou nikdy dospělí.“

https://azcita­ty.cz/citaty-o-muzich-a-zenach/2/

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/11/21/15/21/bra­in-1845940_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

No jo, to jsou ta všeobecně tradovaná klišé – muži prostě myslí JINAK než ženy. Je to přirozené, po zamyšlení zcela i pochopitelné a tohle furóre se kolem toho dělá jen proto, aby řeč nestála – je to takové „vděčné“ téma. (mezi námi – ono i v samotných skupinách mužů/žen panují propastné rozdíly v uvažování i jednání, natož mezipohlavně)

Nemá tudíž smysl to seriózně komentovat, leda si z toho dělat legraci/nadávat – dle aktuální situace/potřeby. ;) :)

Jen ten poslední postřeh podle mne DOKONALE platí, ale NEVÍM proč. Možná proto, že holky berou všechno, i úplné blbosti moc vážně a hned rovnou k srdci, kdo ví? (je to jen má domněnka) :)

Další odpovědi
Drap

Platí to zřejmě. Samozřejmě je i celá řada vyjímek. Nelze to paušalizovat.
Se všemi uvedenými citáty nutno souhlasit. Je pravdou, že spousta žen nepromýšlí často podrobnosti, přesto nabývám přesvědčení, že mají snad nějaký další smysl a dokáži podstatně lépe odhadnout a vycítit události příští. Bezesporu jsou mužské a ženské mozky částečně odlišné

Kepler

Ono tak nezáleží na pohlaví, jako spíš na impulsivnosti povahy. Důležité je, jak se osoba zachová, když už něco vymamlasí. S Werichem, mým oblíbencem, samozřejmě souhlasím a taky s panem Kadenem: staří muži neexistují, jen dlouho mladí. 🙂

paul1

S ženským jednáním mám dlouholeté zkušenosti a musím konstatovat, že se nemění ani v důchodu, stále je impulsivní a pro mne hodně překvapivé a to za ty desetiletí soužití už jsem
prožil všelico. No aspoň není nuda.