annas

Platí i dnes sarkasmus M. Twaina? „Markantní rozdíl mezi kočkou a lží je, že kočka na rozdíl od lží má jen 9 životů“?

Tajenka křížovky z přílohy Rodina MF Dnes z 15/5 2020.

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/cat-autumn-fall-foliage-1040753/

Nejlepší odpověď
anonym

Platí, vzpomenu si na známý citát, který pronesl Voltaire: „Historie je lež, na níž jsme se shodli.“ Je zde a nikdy nezestárne.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že platí. Lež která je vhodným způsobem zanesena mezi lid, je v podstatě nesmrtelná. Sebelepší vysvětlování, argumentace a proti důkazy přesvědčí jen málo koho. A i tak část té lži mezi lidmi zůstává. Dnes je to o to horší, že lžia polopravdy používají i media a běžný člověk nemá možnost správnost ověřovat.

Kepler

Určitě to platí, lež žije svým vlastním životem a málokdy se podaří ji úplně zlikvidovat. Když o nějakém politikovi vypustím lež, že je to židovský homosexuál se sklonem k voyerství, spousta lidí tomu bude věřit i za 20 let. Lež je adhezivní jako hovno na košili.

EKSOT123

Delší život má lež, kterou lidi chtějí slyšet.
Divné spojení kočka a lež. Známe ještě to málo související s nohama (kočka dopadne vždy na nohy a lež má krátké nohy.)
Lež je široké téma, tak aspoň pár hlášek:

Pravda je víc, než obrácená lež. Zbyněk Gordon
Lež není schopna samostatného života, proto se drží pravdy jako klíště.Pavel Kosorin
Láska může zemřít na pravdu, přátelství na lež.
Kdo miluje žertem, bývá milován, kdo miluje srdcem, bývá oklamán.
Hlavní věc – sami sobě nelžete. – F. M. Dostojevskij
Kdo lže ten i krade a může i zabít. Nebo aspoň 1 lež vede k další lži.
Jak poznáte, že advokát lže? Pohybuje rty!
Jazyk němého člověka je lepší, než jazyk lháře. Turecké přísloví
Pravda, na rozdíl od lži, nemusí vypadat pravděpodobně.
… Poznáte pravdu a pravda vás učiní svobodnými....... Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži…Jan 8
Častěji nás oklame nedůvěra než důvěra. Jean François Paul de Gondi
V životě nevěř tomu, kdo klame, ale nezklam toho, kdo ti věří!
Umenie je krásna pravda – a vôbec nie krásne klamstvo. Josef Čapek
Chuck Norris bol na deketore lži. Tá mašina sa ku všetkému priznala!
„Haló,” volá host na čísníka, „poznáváš mě?” „Ne, pane, nikdy jsem vás neviděl,” bezradně krčí rameny číšník. „Ty lháři,” osopí se na něj muž, „vždyť jsem si u tebe před hodinou objednal řízek!”
Majitel psa si stěžuje zvěrolékaři: „Pane doktore, ten můj pes strašně lže!“

„Prosím vás, jak jste na to přišel?“ „Jerry, tak řekni, jak dělá kočička?“ „Haf, haf!“
„Tak vidíte, už zase lže!“
> „Mám spolužáka,” vypráví Kamil, „a ten tvrdí, že má prapraprapradě­dečka.”
„Tak to určitě lže.” „Nelže, ale koktá.”

Není reklama od slova re-klam?