iops

Jak je to s platbou zdravotního pojištění, pokud budu mít neplacené volno a odjedu pracovat na 6 měsíců do zahraničí?

Odjedu na rok pracovat do zahraničí, od ČR zaměstnavatele dostanu neplacené volno, mohu se odhlásit z pojišťovny (výjezd delší než 6 měsíců), když budu mít pracovní poměr v ČR? Děkuji za radu.

Odpovědi
ivzez

Zajděte si na svou zdravotní pojišťovnu a dohodněte se přímo s ní. Výjezd do zahraničí tam rovnou můžete nahlásit. Těsně před odjezdem, ev. po odjezdu musíte včas – tuším do 8 dnů (ale to si radši ověřte) odevzdat pojišťovně kartičku pojištěnce.

Po návratu budete muset doložit, že jste byl zdravotně pojištěn
a že jste pojištění hradil v zemi pobytu (jinak budete doplácet tady).