platba záchranky

Zdravím, kamarád se opil a praštil do hlavy, pak chvilku nereagoval, tak jsme mu radši zavolali záchranku, jenomže než přijeli, tak on se zmerčil a odešel, platí se za tento nevyžádanný úkon a kolik si mám zhruba tak nachystat? Existuje nějaký univerzální ceník a nebo to je podle konkrétní záchranné služby?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pokud byl v bezvědomí tak je potřeba udělat vyšetření hlavy, zda se něco neporouchalo. Určitě bude mít na hlavě nějakou „stopu“ tak planý výjezd to nebude. Nemusíte se bát.

Další odpovědi
tom004

Ceník existuje a je součástí úhradové vyhlášky ZP.Výjezd byste platit neměl,pokud jste jim oznámil jméno a adresu kamaráda.Nejde totiž jenom o to placení výjezdu.U kamaráda se mohou následky projevit až za několik dnů. U lékaře řekne,že jste mu sice ZS zavolali,ale že jste ho nechali odejít,on si nic nepamatuje,posádce ZS jste ho „nepráskli“,a jste ve slušným maléru.Osobně jsem zastáncem toho,že každý zbytečný výjezd ZS,by měl viník zaplatit.Každopádně jste ho měli,přesvědčit,aby na ZS počkal.Já si totiž nemyslím,že opilý člověk je v daném okamžiku svéprávný.

Drap

Univerzální ceník neni.

greek

Splnili jste svoji zákonnou povinnost poskytnout pomoc (zavolali jste záchranku). To, že odešel, byla jeho svobodná vůle a těžko jste mu mohli fyzicky odchodu bránit (omezování osobní svobody),když je plnoletý a svéprávný. Ačkoliv, pokud je to kamarád, já bych to tak udělal, už proto, že mohl mít následky, vnitřní poranění, a tak, mohlo to s ním seknout i pár metrů dál znovu… Neměli by po vás nic chtít, pokud to takhle vysvětlíte. A že byl pod vlivem, to nehraje roli, pokud nikomu neublížil a nic nepoškodil.

venkovan

Raději zavolat a potom i zaplatit, než mít celý život nedobrý pocit.
Kolik nachystat – asi bych se šel zeptat na záchrannou stanici, zda budou výjezd vyžadovat proplatit či ne.
No a zaplatil bych a z kamaráda bych to potom chtěl vrátit.