qwert7

Musím platit poplatky za komunální odpad v místě trvalého i přechodného bydliště?

Dobrý den,
krátkou dobu bydlím na jiné adrese, než mám trvalý pobyt. Bydlím v bytě s kamarádem. V místě trvalého pobytu řádně platím poplatek za komunální odpad. Musím platit poplatek také v místě, kde momentálně bydlím? Děkuji

Nejlepší odpověď
autacek

Města to mají vyhláškou stanoveno různě, tak že se klidně může stát, že budeš v jednom městě platit dle svého trvalého bydliště a v jiném městě, pokud budeš chtít vyvážet odpad, budeš muset platit třeba dle objednané četnosti svozu.

Další odpovědi
Ametyst

Ne, vztahuje se to jen k trvalému bydlišti. Poplatek je za osobu. Jen majitelé rekreačních chat a chalup platí navíc, to už není za osobu.

Justin1

Někde se poplatek za odpad účtuje jednotlivým osobám podle jejich trvalého pobytu, jinde se účtuje domům a správa domu to dál účtuje bytovým jednotkám.

aliendrone

Myslím, že jo, ale nwm to jistě. Často se (zejména u baráků se starajícím se majitelem) polatky za služby (úklid, výtah, baráková elektřina atd.) platí dle počtu přihlášených osob (bez ohledu na přechodnost/trva­lost). Ono je to logické. Majitel má sjednanou smlouvu o odvozu odpadu a cenu poplatků pak rozpočítává na byty dle počtu osob v nich přihlášených. Bylo by divné, kdyby někdo sám v jednom bytě platil stejnou částku za odpad apod., jako jiný byt, kde žije třeba 5 lidí, nemyslíš? ;)

Drap

Je to vždy podle místní vyhlášky. Musíš si prostudovat vyhlášky obou obcí a bude ti jasno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.