plavcik

Pivečko z pouti. Vyrábí ho ještě někdo?

Pamatujete pivečka, co se daly koupit na pouti na stánku? Malý plastový půllitříky s ouškem, v nich želé světlé, tmavé a s bílou pěnou.
Vyrábí je ještě někdo? Daly by se někde koupit? Vím, je to už dávno, ale třeba jste to někdo někde viděl.

Nejlepší odpověď
annas

Na jedné stránce jsem našla toto od uživatelky dadance.

Napsala 29. 12. 2013

„Dobrá zpráva: nejen Merkur, i želatinová pivíčka se zase vyrábí. Potkala jsem je na podzim na jedné pouti.“

http://blog.ak­tualne.cz/blo­gy/tomas-hokes.php?ite­mid=21936

--
Retro cukrovinky

„Na adventním trhu na Míráku, který je dle mého nejlepší v Praze, jsem objevila želatinová pivíčka, která znám z dětských let,. Neodolala jsem. “

Uvidíte i jejich vyobrazení.

Informace z 18. 12. 2014

http://jitkane­radova.blogspot­.cz/2014/12/re­tro.html

Musíte navštívit tu správnou pouť či jarmark a dívat se.

Další odpovědi
anonym

pro Pumík
Ano, vyrábělo se to, obsah toho byl asi jako malý frťan (možná o něco víc) a tyto půllitříky mám ještě v garáži.Když se ještě v zaměstnáních mohlo pít, tak jsem to tam měl místo skleněných frťanů (nikdy se mně to nerozbilo narozdíl od skla).Nyní to v garáži používám na malé šroubky.

A na otázku odpověď neznám.Nikde jsem to už neviděl a ani na poutích jsem se s tím nesetkal.

pro annas
Ano, přesně takhle to vypadalo, akorát tenkrát to nebylo zabalené v igelitu.

anonym

Malý plastový půllitříky s ouškem?Tak to slyším poprvý, ťuťu…

plavcik

Annas : Díky za odkazy. To je přesně ono ! 🙂 Tak schválně jestli se na ty trhy na míráku letos dostanu , tak budu hledat pořádně.
Lahny : Taky si to pamatuju jako kelímek na drobný šroubky do garáže a jako panáka 🙂 Myslím, že jsem je taky viděl v igelitu (staniolu) balený tehdá.

marci1

Mám dojem, že se už tady někdo na to ptal a odpovídající uvedl v odpovědi i zdroj-eshop, kde se dá koupit. Zkus pohledat v historii. 🙂

anonym

Jistě máte na mysli nějakou tu dekoraci…