Chiko

Píšeme ženy skáčí, nebo skáčou do bazénu?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Obojí je možné. Varianta skáči / skáčí se považuje za velice spisovnou.
Skáču/ skáčou není proti pravidlům a běžně se používá. Nelze tady udělat chybu.

Další odpovědi
annas

Bičiště má pravdu.

Je třeba si uvědomit, jak budete sloveso „skákat“ časovat. Já skáči – oni skáčí, nebo já skáču – oni skáčou. A kdy který tvar použijete.

Jde o vývojovou tendenci, kdy sloveso skákat se přesunulo z 1. slovesné třídy do jiné.

Tvar skáčí je původní, dnes má spíš charakter knižní, tedy vyššího stylu.

Tvary skáču/skáčou jsou neutrální

Hlada

skáčou

Kepler

Třetí osoba č. množného = skáčou. http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=sk%C3%A1kat Morava odjakživa mluvila česky spisovněji než Čechy. Enem skáčó se neujalo.

Arne1

U nás na Moravě skáčou. Jinde asi skáčí.