Kepler

Pěstují se už u nás někde melouny?

Třeba na jižní Moravě?

Odpovědi
anonym

U nás soused pěstoval melouny, dařilo se jim, ale byla ta makačka, povídával. Ale byly obrovské a chutné.

Doplňuji: Vím, že tenkrát měl vytyčenou oblast, kde melouny pěstoval, bylo to podotýkám na venkově a pro překvapení nás všech, byly velké a dařilo se jim tam 3 sezóny.

Dochy

Ano pěstují.
Jseš si jist, že ses zeptal na to, na cos chtěl? 😉

Manželka furt básní, jak je pěstovali na poli a pak ve velkým dlabali lžící…

EKSOT123

Na jižní Moravě už léta v malém i ve velkém. Dokonce i na Vysočině 500–600 m n.m., – znám tu hodně lidí, asi mají předpěstované sazenice. Ale prý nesmí být chladný rok.
Osobně jsem je cca před 15 lety pěstovával na Litoměřicku, ranější odrůdy. Krásně dozrávaly (srpen) i z přímého výsevu v půlce května. Výborné, od té doby jsem tak dobré nejedl. Řádově lepší než z obchodu, kde to mají vyhnané na výnos.

smonoskos

Ano, jedna nejmenovaná moravská společnost je pěstuje na 32 hektarech a zcela bez skleníků, jen pod širým nebem.

Emefej

Ano. Před několika lety jsem jel okolo lánu melounů v prostoru mezi Lovosicemi a Litoměřicemi. Vloni jsem viděl menší pole za Roudnicí směrem na Mělník.

Kepler

I když jsem podle aliendrona erotochlívák, kupodivu jsem měl na mysli opravdické melouny! Hlavně by mě zajímalo KDE se pěstují.

Dochy

Mno tak na Jižní Moravě běžně na poli vedle brambor, okurek a paprik… bez extra péče vyroste spousta menších melounků (tak1–2kg).
Kdo se o to stará tak myslím ve skleníku vypěstuje něco co se podobá tomu co je k dostání v krámě.