Avatar uživatele
Kepler

Pěstují se už u nás někde melouny?

Třeba na jižní Moravě?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, anonym před 1443 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

U nás soused pěstoval melouny, dařilo se jim, ale byla ta makačka, povídával. Ale byly obrovské a chutné.

Doplňuji: Vím, že tenkrát měl vytyčenou oblast, kde melouny pěstoval, bylo to podotýkám na venkově a pro překvapení nás všech, byly velké a dařilo se jim tam 3 sezóny.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Ano pěstují.
Jseš si jist, že ses zeptal na to, na cos chtěl? 😉

Manželka furt básní, jak je pěstovali na poli a pak ve velkým dlabali lžící…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Na jižní Moravě už léta v malém i ve velkém. Dokonce i na Vysočině 500–600 m n.m., – znám tu hodně lidí, asi mají předpěstované sazenice. Ale prý nesmí být chladný rok.
Osobně jsem je cca před 15 lety pěstovával na Litoměřicku, ranější odrůdy. Krásně dozrávaly (srpen) i z přímého výsevu v půlce května. Výborné, od té doby jsem tak dobré nejedl. Řádově lepší než z obchodu, kde to mají vyhnané na výnos.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
smonoskos

Ano, jedna nejmenovaná moravská společnost je pěstuje na 32 hektarech a zcela bez skleníků, jen pod širým nebem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano. Před několika lety jsem jel okolo lánu melounů v prostoru mezi Lovosicemi a Litoměřicemi. Vloni jsem viděl menší pole za Roudnicí směrem na Mělník.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

I když jsem podle aliendrona erotochlívák, kupodivu jsem měl na mysli opravdické melouny! Hlavně by mě zajímalo KDE se pěstují.

před 1443 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno tak na Jižní Moravě běžně na poli vedle brambor, okurek a paprik… bez extra péče vyroste spousta menších melounků (tak1–2kg).
Kdo se o to stará tak myslím ve skleníku vypěstuje něco co se podobá tomu co je k dostání v krámě.

před 1443 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek