Zlatý

Pěstují se už u nás někde melouny?

Třeba na jižní Moravě?

Odpovědi:

Pokročilý

U nás soused pěstoval melouny, dařilo se jim, ale byla ta makačka, povídával. Ale byly obrovské a chutné.

Doplňuji: Vím, že tenkrát měl vytyčenou oblast, kde melouny pěstoval, bylo to podotýkám na venkově a pro překvapení nás všech, byly velké a dařilo se jim tam 3 sezóny.

Zlatý

Ano pěstují.
Jseš si jist, že ses zeptal na to, na cos chtěl? ;-)

Manželka furt básní, jak je pěstovali na poli a pak ve velkým dlabali lžící...

Bronzový

Na jižní Moravě už léta v malém i ve velkém. Dokonce i na Vysočině 500-600 m n.m., - znám tu hodně lidí, asi mají předpěstované sazenice. Ale prý nesmí být chladný rok.
Osobně jsem je cca před 15 lety pěstovával na Litoměřicku, ranější odrůdy. Krásně dozrávaly (srpen) i z přímého výsevu v půlce května. Výborné, od té doby jsem tak dobré nejedl. Řádově lepší než z obchodu, kde to mají vyhnané na výnos.

Ano, jedna nejmenovaná moravská společnost je pěstuje na 32 hektarech a zcela bez skleníků, jen pod širým nebem.

Zlatý

Ano. Před několika lety jsem jel okolo lánu melounů v prostoru mezi Lovosicemi a Litoměřicemi. Vloni jsem viděl menší pole za Roudnicí směrem na Mělník.

Diskuze k otázce

Zlatý

Kepler

I když jsem podle aliendrona erotochlívák, kupodivu jsem měl na mysli opravdické melouny! Hlavně by mě zajímalo KDE se pěstují.

Zlatý

Dochy

Mno tak na Jižní Moravě běžně na poli vedle brambor, okurek a paprik... bez extra péče vyroste spousta menších melounků (tak1-2kg).
Kdo se o to stará tak myslím ve skleníku vypěstuje něco co se podobá tomu co je k dostání v krámě.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 1066
Zlatý annas 816
Zlatý Kepler 628
Zlatý beer 514
Zlatý mosoj 452
Zlatý hanulka11 447
Zlatý marci1 377
Zlatý www 357
Zlatý gecco 235
Zlatý zjentek 218

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.