VampGirl

Pěstujete někdo doma rosnatku okrouhlolistou?

Před dvěma dny jsem si koupila masožravou rostlinu rosnatku okrohlolistou, tak by mě zajímalo, jak se o ni mám správně starat, aby mi nezahynula. Na internetu jsem již trochu hledala, ale nejvíc bych samozřejmě uvítala radu od nějakého zkušeného pěstitele. Děkuju.

Nejlepší odpověď
atriplex

Rosnatku musíte mít na okně a nebo pod nějakou lampou, jsou náročné na světlo. Musí být stále ve vlhku, ale pozor při chladném vzduchu na hniloby. Také je potřeba zajistit dostatečnou vzdušnou vlhkost. Pokud nevíte, kde kde rostlina rostla před koupí, pozorně sledujte listy, pokud budou zasychat, mají nízkou vlhkost. V tom případě je třeba rostlinu přiklopit nějakou sklenicí, aby se vlhkost zvýšila, a pak postupně víc a víc větrat až si zvykne na běžnou domácí vlhkost. Rozmnožuje se semeny, které volně vysypete na povrch – jsou malá, jako prach, takže nezatlačovat do země – klíčí na svěle. Nebo se množí oddělky, které vyrůstají kolem hlavní rostliny. Rosnatky nikdy nehnojte, postačí jim jednou za uherský rok přilepená muška. Vy jim žádné mušky nedávejte, rostlina by se překrmila – měla by moc dusíku a to není dobře. A to je všechno, snad jen, že rosnatku okrouhlolistou pravděpodobně nemáte, protože se prodávají tropické a šlechtěné kultivary a nikoliv chráněné rostliny z našich rašelinišť. Pokud chcete vyzkoušet i jinou masožravku, tak si pořiďte tučnici, která je odolnější než rosnatka a krásně kvete. Hodně zdaru!

Další odpovědi
pokazdejinak

moje mamka je zkušná trápitelka těhle rostlinek – hodně jich jí ::chcíplo::, než přišla na to, jak je nejlépe udržet naživu :)

takže – nejdéle jí přežila rosnatka, kterou umístila do větší skleněné koule… jen jí pak taky nesměla zapomínat zalévat nebo lépe – rosit

jo a pozor – když jsme měli doma první, tak jsme se jí pořád snažili ::přikrmovat:: a chytali jsme jí mouchy, což taky nebylo dobře
snad vám to k něčemu bude, nejsme odborníci :)