BENYTA

Pejskaři,prosím o pomoc,na tohle nestačím …

Můj pětiměsíční pejsek slintá,má pootevřenou tlamičku a chodí podél všeho,jako by kopíroval prostor – dojde do rohu,podél zdi do dalšího,to samé i na zahradě,podél keřů…
Už delší dobu je hubený,ale baští dobře,takže jsem zopakovala odčervení – Drontal Plus – i na tasemnice.
Vyhledávala jsem tyto příznaky ale žádná infekční nemoc mi na to nesedí,jen to slinění je u vztekliny – na tu byli rodiče očkovaní.Pejsek očkovaný není,jen odčervovaný.
Mění ted zuby,ale jeho bráška taky a neslintá.
Znáte tyhle příznaky?
Prosím,nementorujte o tom,že měl být dávno očkovaný…
Doplňuji:
Upřesnuji – hubený je dlouho,ale s tím sliněním začal dnes,takže zítra ráno samozřejmě vyrazím k doktorovi,v ne­děli ta možnost není.Výměnu zubů sleduji bedlivě,chrup a dásně jako takové,tam příčina není.Mě spíš šlo o to podivné chození dokola,evidentně nervového původu,uvidím zítra,i sdělím zde,o co šlo.
Všem díky,a držte palce.

Nejlepší odpověď
iceT

prominte mi,ze vam asi moc neporadim-ale urcite by bylo nejlepsi s pejskem co nejdrive k veterinari,nemusi to byt nic vazneho,ale taky muze,a takhle na dalku tezko nekdo urci diagnozu.

Další odpovědi
kapka

A proč nemáme mentorovat?
V tomto věku má být už několikrát očkovaný proti mnoha nemocem a proti vzteklině dokonce povinně. Dříve se proti ní očkovalo v šesti měsících věku, dnes již ve třech.
Že byli očkovaní rodiče, to nemá na Vaše štěně žádný vliv.
Netvrdím, že má zrovna vzteklinu, ale pokud už delší dobu chodí apaticky sem a tam a viditelně mu není dobře, měl by ho vidět veterinář.
Máte pejska, cesta na veterinu se čas od času stane běžnou součástí Vašeho života, s tím musíte počítat.
Pokud dáváte přednost googlování rad na netu, tak Vám doporučím alespoň hezké stránky s veterinární poradnou, snad Vás přesvědčí odborník, jak se o psa starat.
http://www.ha­fici.cz/psi-poradna/

Romi777

Ahoj, no popravdě taky mi nedá než začít tím, že rozhodně 5-ti měsíční pes má mít za sebou nejméně tři očkování proti psince, parvoviróze, tularémii a dalším onemocněním ,která psům hrozí, samozřejmě od 4 měsíců i vzteklinu.
no a co se týká příznaků popsaných , mě první napadla epilepsie. a samozřejmě vzteklinu nelze vyloučit, pokud s pejskem chodíte mezi jiná zvířata… to konečně jakoukoliv ze zvýše zmíněných nemocí . a třeba při psince ani nemusí pes nikam chodit, vdechne ji ze vzduchu…
ale to bloudění podle předmětů v kombinaci se sliněním mi sedí k epilepsii. rozhodně bych navštívila nejbližší pohotovost.ty jsou dnes všude i v menších městech , i když třeba nemají otevřeno ,ale je to na telefonické dohodě . nemusí to nic znamenat může to odeznít, ale kdyby měl přijít další záchvat,či skutečný grand-mall, nemusí to bez léků ustát.
rozhodně je to na doktora a to hned!
Romi /www.jezevcik-Miadroza.estran­ky.cz

roxy52

To,že v pěti měsících není ještě očkovaný,je opravdu vaše nedbalost.Podle příznaků to opravdu vypadá jako epilepsie.Většinou to bývá dlouhodobé léčení.Takže hned v pondělí k veterináři!

ReHu

1 – k veterináři bych šla už dříve.
2 – očkovaný už být měl – to není mentorování
3 – na veterinu lze i neděli.

Janichkah

:D. Vzteklinu je nejlepší očkovat až v půl roce, protože zatěžuje organizmus štěňátka. pejsek o kterém píšete měl mít za sebou 3 kombinace očkování s rozestupem 2 až 3 týdnů.

anonym

Pokud je pes jinak v pohodě, tak to nebude problém. Nerostou mu zuby? V 8 měsících by ještě mohly. Nadměrné slinění bývá u otrav – ale to už by dávno zvracel, měl průjem atd. – a u přehřátí – což jistě taky nemá. Bude to spíš něco přímo v hubě, koukla bych na ty zuby, jestli se tam něco neprořezává.

BENYTA

Ano,rostou mu zuby.V 5 měsících běžné u rasy trpasličí pinč.Klíštky jsou vyměněné,ted se zdvojují špičáky a chystají se stoličky.Chovám tohle plemeno 22let ale tohle jsem ještě neviděla.Otravu vylučuji,nespouštím psy z dohledu,ven štěnata neberu,protože nejsou očkovaná.
Uvidím ráno u doktora,pak se podělím…