zzzzz

Pdf na docx jak na to?

Mám skripta v Pdf, potřebuji si je zkopírovat do wordu a poté před tiskem upravit. Když to jednoduše zkopíruji, tak místo „ž“ mám „t“. Zkoušela jsem i to přes konvertovat a pořád tam to „ž“ nemám. Je to psáno česky.
Nevíte prosím přes jaký jednoduchý program to mohu přetáhnout?
A hlavně ať je v češtině. Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Kdysi jsem potřeboval převést, našel jsem program, jmenoval se pdf2word. Převáděl samozřejmě do .doc, ne do .docx (tehdy .docx ani ještě nebyl) a nepamatuju se, jestli uměl česky. Ale fungoval.

Další odpovědi
kavac

K převodu PDF do DOC používám hodně starou verzi ABBYY PDF Transformer. Dnes již je tento program vylepšený a hlavně je dost drahý. Důležité při převodu formátů je, aby PDF bylo kvalitní – vyšší rozlišení (min. 300 DPI). Pak program konvertuje vše v pohodě, bez znakových nesmyslů.