Avatar uživatele
anonym

OpenOffice nebo MS Office do firmy?

Rozhoduju se, jestli investovat do komerčních produktů na kancelářskou práci nebo jestli vzít Openoffice a peníze využít jinak. Kolik by mě vyšlo pořídit na 7 počítačů Windows a Microsoft Office? Asi by nešlo použít ty levné Home a Student edice, co?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5390 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Olaf

Home verze je opravdu jen na napsaní dopisu nebo domácího úkolu. V Excelu byste nemohl udělat ani fakturu. K Windows: XP dnes už prakticky neseženete. Cena krabic Windows Vista se pohybuje od 4 000 do 8 000 (závisí na edici). Pro malé firmy je určená edice Business s cenou cca 7 000 Kč. MS Office: nejlevnější verze MS Office pro podnikání (ne OEM, pro kterou nejsou instalační disky a dodávají se jen s novými počítači) stojí kolem 10 000 za jednu licenci. Za tyto dvě položky byste měl zaplatit 119 000 Kč. Ušetřit můžete tak, že si pořídíte nové počítače s OEM verzemi Windows (nebo jen Linux, který je zdarma). OpenOffice ušetří opravdu hodně, ale otázka je, v čem chcete podnikat. Go-oo (odnož OpenOffice) umí i VBA makra, ale samozřejmě 100% kompatibilitu zaručit nejde. Obecně vzato OpenOffice zvládne binární soubory MS Office (doc, …) i nové OpenXML z verze 2007 (docx,…). Jestli neplánujete vyměňovat si desítky dokumentů týdně s úřady, pak by v tom problém neměl být. A hlavně: export do PDF (v OpenOffice.org) během sekundy vyřeší všechny otázky, zda se dokument protistraně zobrazí správě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Určitě MS office. Stojí sice celkem dost, ale plná kompaktibilita je dneska standardem. Home a Students jsou pro nekomerřní použití, takže použít nejdou. Při sedmi licencích určitě kontaktujte zástupce MS, aby Vám dali množstevní licenci a tímto pádem také nižší cenu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lencis

100% souhlasím s Olafem a dávám palec nahoru.

MS Office je zbytečná investice. OpenOffice zvládne běžnou kancelářskou práci stejně dobře a komunikovat se světem je opravdu nejlepší v pdf. Navíc, když už je řeč o kompatibilitě, Microsoft je tak „dokonalý“ že není kompatibilní ani mezi jednotlivými verzemi MS Office !!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek