bobánek

Patří sovy mezi dravce?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Sovy jsou zajímaví ptáci žijící nočním životem. K tomu mají celou řadu přizpůsobení. Vynikající zrak se dokáže orientovat i za šera a za tmy. Také sluch má velmi dobré schopnosti. Sovy slyší myš šustící v trávě na velkou vzdálenost. Peří má měkkou strukturu, takže soví let je téměř neslyšitelný.

Na první pohled jsou podobné dravcům. Zobák je zahnutý určený k trhání kořisti, nohy jsou opatřené silnými drápy, které se zabodnou do těla kořisti.

S dravci však nejsou vůbec příbuzné. Živí se hlavně drobnými savci, ptáky a jinými obratlovci i hmyzem. Potravu na rozdíl od dravců trhají jen na větší kusy, které polykají v celku. Nestravitelné zbytky peří a srsti vyvrhují v tzv. vývržcích, které jsou pro jednotlivé druhy charakteristické.

Více na:

Zdroj: http://www.na­sidravci.ic.cz/

Další odpovědi
hanulka11

určitě ano
Doplňuji:
tak jsem se podívala na chytré stránky a nebude tomu tak -http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­vy

venkovan

Jsou to predátoři kteří svoji potravu loví. Takže svým způsobem dravcem jsou. Kam jsou systémově zařazeny přesně už nevím – hledat to nebudu. Mimochodem – všechny sovy jsou ze zákona chráněny před záměrným zraněním či zabití. Jednak je jich málo a potom významně likvidují hraboše kteří způsobují velké škody na zemědělských i lesnických plodinách.

Zdroj: život

dagry

Bobánku – já jsem taky sova, ale dravec nejsem.
😁

irij

samozřejmě- noční dravci.