hanny 2

Myslíte,že by havran nebo vrána mohli odnést v zobáku třeba malého psa?

Když jdu se svým jorkšírkem na vycházku,tak o tom někdy přemýšlím,když je vidím v parku.

Nejlepší odpověď
Mapel

Ve filmu ano, ale v realitě ne.

Další odpovědi
jendahun

Jsou to všežravci,ale žerou jen mršiny a uhynulé kusy v rozkladu.Ještě jsem neslyšel,že by vrána byla lovec a predátor.

VampGirl

Já myslím, že určitě ne. Havrani sice patří mezi poměrně velké ptáky, ale jorkšírka by podle mne neunesli. Myslím, že unesou něco do hmotnosti myši. :)

Drap

Určitě ne, jsou na to příliš malí.

štamgast

Rozhodně ne, neunesli by ho.

lukas.zmizik

choval sem krkavce, ten je daleko vetsi nez vrana, a ani ten by to nezvlad. …i kdyz, pokud ho nekdo nastve, ma v zobaku takovou silu, ze dokaze ucvaknout lidsky prst…

ale tito ptaci, pokud nejsou chovani v zajeti, nikdy nenapadaji ziva zvirata…

venkovan

Trochu vás asi vyvedu z omylu, ale krkavcovití když mají náladu zabijí menší zvíře bez problémů. Osobně jsem viděl i obyčejne straky jak útočily na malého zajíčka, naštěstí se jim ubránil. Běžně plení ptačí hnízda a tí velcí zaútočí i na mláďata savců.
Ale, napadnout psa i tak malého, v parku je trochu nepravděpodobné – mají v městě potravu jinou. Ale faktem je, že malého psa mohou ulovit skuteční dravci. Jako silné sovy, jestřáb a větší. Kdysi jsem četl takový černý příběh. V USA se z oblohy snesl stín a uchvátil pejska a paničce ho vytrhl i s obojkem z ruky. Ta křičela na svého partnera aby něco dělal – pes byl už daleko ve vzduchu, a ten prý jen říkal – co mám dělat, naučit se létat?
Občas se prý v hnízdech orlů našly obojky a další cetky ze psů.
Takže je to jen otázka zda je to možné, ale zřejmě to není na denním pořádku. Navíc v našich městech by to byl víc zázrak než pravděpodobnost a vrány by člověk dokázal rchle vyplašit.
Naše štěně jsem večer ( v noci) na zahradě hlídal. Létala tu tenkrát nějaká velká sova. Ale která nevím. Jen to byl takový velký stín co proletěl kousek nad zemí, přede mnou se uhnul a nabral výšku. Štěně se dobře netvářilo.

Jeifa 97

NE, podle mě neunesou víc než sebe a pár žížal =)