zjentek

Patří na veřejnost/do společnosti city?

Uvedete mně prosím nějaké/některé situace, za kterých je možno ve společnosti (na veřejnosti) projevit/projevovat city? Na mysli mám příklady, kdy je to MOŽNÉ (jejich projev není jakkoli nežádoucí), nikoli nevhodné (např. bulení u soudu mě nezajímá). Napadnou vás nějaké příklady? Příklady, kde všude, či kdy vůbec je možné ve veřejném prostoru přirozeně projevovat své city, aniž by člověk měl pádnou obavu, že bude považován za nemocného a následně izolován od zbytku společnosti, uzavřen.

(Podobné úvahy/otázky mně pomáhají rozklíčovat, jakým že to lidem dovolujeme dostávat se ve společnosti do pozic s často rozhodným slovem.)

Nejlepší odpověď
Rokio

Na pohřbu se smí brečet a na karnevalu či v hospodě člověk může být veselý.

zjentek

Rokio tebou druhé uvedené je sporné.