Zazní-li dnes slovo důchodce, co se Vám po pravdě vybaví:
Nejsou snad dnes, díky blbé náladě a snad i novinářům diskriminováni
daleko více a nespravedlivěji, než některé etnické skupiny, které se
dokonce bojíme po pravdě pojmenovat? Popřemýšlejte a třeba také
napište.
Doplňuji:
Pro p. Vagra., podle mých zkušeností starší generace ctila a vážila si
nejen svých rodičů a bližních, ale též kolegů v práci. To byla prostě
samozřejmost.
Na adresu našich pokryteckých politiků je pak mladou generaci nezbytné
upozorňovat, že předchozí generace vytvořili na sociálních dávkách
vysoké zůstatky, které ovšem současní mocipáni doslova prošustrovali a
nyní mlží různými žvásty o stárnutí populace atd. Pravda je někde
úplně jinde a velké prachy v čudu. Je až zarážející, že dnes si lidé
neumí tvořit vlastní názor a často sebou nechávají manipulovat bandou
darebáků. Tyto řádky nejsou v žádném případě vzpomínkou na tzv.
bývalé zlaté časy!! To prosím ani náhodou.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym, vagra, kokoťenko, louhra, rynek878 před 5880 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
sama sebe,jak jsem na rybách a rozčilujou mě vnoučata (samozřejmě ještě nemám,ale doufám že mít budu,už se těším)
| 0 Nominace Nahlásit |
Myslímsi,že k tomuto tématu mám kvalifikovaně co říci,protože tuto
jednu ze svých posledních životních etap,právě prožívám.Ze všech
nabízených možností,se mi jeví jako nejvíc pravděpodobné ty dvě
poslední,kterou nabízí -dudu-:- nebo snad osobnosti se svými hlubokými
prožitky a zkušenosti, kteří jsou často nuceni žít o samotě..... a
:-Nejsou snad dnes, díky blbé náladě .......Já a troufám si tvrdit,že
i převážná většina mé generace,jsme své rodiče a prarodiče nebrali
jako přítěž.Milovali jsme je.
Dnešní mladí jsou částí naší politické garnitury /potažmo medii
/přesvědčovaní o tom,že důchodci jsou ti největší užírači peněz ze
státního rozpočtu.Tím odvádějí pozornost od skutečných
užíračů,kterými jsou mnohdy sami.
Už někdo řekl,že úroveň společnosti se pozná podle toho,jak se postará
o staré, nemocné a nemohoucí.
Jsem moc rád,že se /prozatím/do žádné z těchto skupin,nejsem nucen
zařadit.
| 0 Nominace Nahlásit |
Vybaví se mi lidé kteří na tom nejsou finančně dobře.Nezazlívám jim jejich občasnou nerudnost protože mohou mít problémy se zdravím,finanční tísen a to se na člověku podepíše.
| 0 Nominace Nahlásit |
| 0 Nominace Nahlásit |
Mí rodiče jsou skupinou seniorů,do které bych se ráda v budoucnu dostala.Blíží se jim pomalu osmdesátka a oba jsou velice vitální.Tančí lidové tance se kterými vystupují na různých společenských akcích.Na počítači si proti nim připadám jako neandrtalec a při pěší turistice jim mnohdy tak tak stačím.Bohužel,dnešní trend je zaměřen na mládí a krásu.Životní zkušenost je v pozadí.
| 0 Nominace Nahlásit |

V současné době nic poetického.Jen "nástroj"pro volby.
|
1Kdo udělil odpovědi palec? anonym
před 5880 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Mě moje babička,která se možná i podobá babičce Boženy Němcové.Nosí zástěru,šátek,vlasy do drdolu…Mluví kérkonošským nářečím a je milá a vstřícná ke každému.Za 85let už toho zažila opravdu hodně.Za války jí zemřel tatínek i tři sourozenci.Komunisti jí ani celé rodině nic nedarovali a děda byl zavřený.Přesto nikdy nenadává a každého omlouvá,že za nic nikdo nemůže.Je silně věřící…Chtěla bych mít takové stáří jako ona…
| 0 Nominace Nahlásit |
Vybaví se mi od každé V8mi jmenované kategorie někdo – aneb,
i důchodci jsou jen lidé a lidé mají různé vrtochy. Znám roztomilé
staříky a stařenky, kteří mají stále radost ze života.
Moje obě babičky (dědečky nepamatuju) užívaly penze, tehdy nikoliv velké,
tak jak ji měly.
Nerudné báby a dědky, potkáte také kdekoliv, ale obávám se, že to není
věkem, ale povahou. Ti lidé byli nejspíš nerudní už o dvacet třicet let
dříve.
V každém větším obchodě najdete důchodce, kteří věří nízkým
cenám a hlava nehlava nakupují podle akcí.
Znám a velice si vážím lidí, kteří to, co za těch 70, 80 a více let
zažili, dokázali zpracovat do zkušeností, které dnes umí předávat, jako
dokonalý klenot. Někteří mají i to štěstí, že se mají s kým
podělit.
Důchodci, podle mne nejsou vysloveně diskriminovaní, ale lidé, kteří nezažili stáří, mají tendence jim závidět.
| 0 Nominace Nahlásit |
Je mi líto, ale odpovědi na tuto otázku se nezúčastním.Důvod je prostý, včera jsem to schytal, přestože skoro nikdo nepochopil smysl otázky. Můj názor si nechám tedy pro sebe, přestože z nabízených bych si vybral.
| 0 Nominace Nahlásit |
Uz za par me toto slovo nemine,duchodci budeme a budou vsichni.Ke stari od meho mladi nosim uctu.
| 0 Nominace Nahlásit |
omšelí jedinci rvoucí se o zlevněné zboží a pak o místo k sezení ve veřejné dopravě
|
0
před 5880 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
moji prarodiče v pohodě užívající penze někde v bytovce nebo na chalupě.
|
0
před 5880 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Drap | 1742 | |
| marci1 | 1095 | |
| annas | 762 | |
| quentos | 744 | |
| zjentek | 743 | |
| ivzez | 715 | |
| iceT | 696 | |
| led | 624 | |
| Kepler | 540 | |
| hanulka11 | 535 |
| Těhotenství |
| Děti a rodičovství |
| Partnerství, manželství |
| Přátelé |
| Ostatní rodina a vztahy |