Odpovedi18

Patří do pravopisu diakritické známenko?

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě.

Diakritická znaménka rozlišují významy slov, takže je rozdíl, zda napíši kos x koš; milá x Míla; dráha x drahá; spala x spála; kúra x kůra atd.

Diakritická znaménka v češtině jsou zpravidla čárka a tečka nad hláskami. – označují délku, nebo měkkost.

Mezi diakritická znaménka nepatří: otazník, vykřičník, tečka na konci věty, čárka uprostřed atd. – to jsou známénka interopunkční.

Další odpovědi
Drap

Patří. Otazník za větou se třeba píše bez mezery.

Brblal

Chtěl bych doplnit, že pokud někdo potřebuje rychle doplnit do textu Háčky a Čárky (nad písmena) existuje výborná stránka: ohákováni (ohakovani.cz). Tam se to doplní rychle, stačí to pak už jen zkontrolovat.