Petr Aloisek

Pasujou všechny plováky na záchod?

Dobrý den, nedávno se mi rozbil plovák u záchodu a syčí a stříká všude do okolí. Moje otázka zní, mohu koupit na můj záchod jakýkoliv plovák nebo jsou nějak označeny?

Odpovědi
aliendrone

Jednotlivé díly splachovacího mechanismu jsou zpravidla typově nezaměnitelné. V principu lze plovák vyměnit třeba za kus polystyrenu, jde jen o jeho uchycení a seřízení. Pokud ti záchod „syčí a stříká všude do okolí“, nebude to nejspíš PLOVÁKEM. Typuji na závadu ventilu. ;) :)

Drap

Každý výrobce má většinu dílů ke svým výrobkům nezaměnitelné. Pokud koupíš jiný plovák můžeš pouze na mísu položit, ale závadu neodstraní. I když opravdu to moc na plovák nevypadá.

Hlada

Napouštěcích ventilů je značné množství. Vybírají se podle vstupu vody do nádržky. Téměř nikdy není potřeba ho měnit. Závadu prakticky vždy způsobí vodní kámen, méně často vymačkané těsnění, které lze zpravidla otočit.

Jiří Bohumil

Pokud jde o napouštění nádržky splachovače, záleží na konkrétním WC. Pokud se jedná o samostatnou nádržku, umístěnou nad WC, tak jsou mnohdy napouštěcí systémy zaměnitelné. Původně bývaly plovákové, s kyvnými pákovými plováky, nyní jsou s píše s plováky vertikálně působícími. Když tak ofoť vnitřek nádrže a s fotkou se poraď u prodejce. Cena se pohybuje většinou kolem 200–300 Kč. A důležité je připojení přívodu, jež bývá buďto 3/8", nebo 1/2".
https://search­.seznam.cz/?q=ven­til+napou%C5%A1t%C4%9­Bc%C3%AD+k+wc&oq=ven­til+napou%C5%A1t%C4%9­Bn%C3%AD+k+wc&aq=0&ms=55­87&ks=7&source­id=12454&thru=su­gend&sId=sny9fM­BwPBJh3ucknkbV&sgId=M­C41NjE4NjU4NjE3MzE2O­TU4IDE2NjIzMTc5MTU­uMjk2