MacChill

Parodie – porušování autorských práv

Pokud předabuji film, udělám z toho srandu, porušuji autorská práva, nebo jen při nějakém druhu šíření?

Nejlepší odpověď
Ella

pokud si to necháš u sebe v počítači a nebudeš to šířit (šířením se myslí i půjčování mezi kamarády), tak ti postih nehrozí. Pokud by se tvoje práce dostala na internet, jako například školní práce kluků z Ostravy, kteří „přemluvili“ Pána Prstenů I., tak za to můžeš dostat pěkně mastnou pokutu!

Další odpovědi
anonym

určitě by se s tebou „mohl“ někdo soudit, ale většinou je na to nahlíženo jako na reklamu.
Na youtube je dost parodií na krtečka a určitě nemají jejich „dablíři“ autorské práva, ale pořád to tam je a nesoudí se s nimi nikdo :)
Autoři filmu TOHLE JE SPARTA!!!, parodie na 300; bitva u thermopil určitě si museli práva zajistit, ale to už je prostě komerční.

chudst

Opet, je to jako s nazpivanim pisnicky. Vetsinou to nikdo neresi, dokud to neprodavas. Ovsem striktne vzato: bez dovoleni porusujes autorska prava.

Ella: a ano, na Par Parmenu byla podana stiznost, ale studio se nehodlalo prit, takze nic nakonec neplatili.