Paracetamolum

Tato látka se objevuje ve spoustě léků na bolest a horečku, můžete mi prosím podrobněji napsat co je to za látku a co v těle způsobuje?

Nejlepší odpověď
quentos

Látka na bázi paracetamolu, což je léčivo, které působí proti bolestem a zvýšené tělesné teplotě, není však protizánětlivé. Patří do indikačních skupin analgetikum a antipyretikum.
Ve vyšších dávkách a v kombinaci s alkoholem je paracetamol jedovatý pro játra. Při běžných dávkách se může objevit alergická kožní reakce. Popisované vedlejší účinky se však prý objevují tak u jednoho pacienta z tisíce, někdy i řidčeji, a závisejí rovněž na kontraindikaci s jinými léky a osobními alergiemi.

podle Wikipedie

Další odpovědi
Marky71

Paracetamol snižuje teplotu (antipyretický efekt), působí proti bolesti (analgeticky) a slabě protizánětlivě (antiflogisticky). Snášenlivost paracetamolu (zejména žaludeční) je velice dobrá. Účinek začíná za 15–30 minut po užití, přetrvává 2–4 hodiny.

domííík

to je latka ttreba v paralenu a v tele ti snizi horecku