Bublinnka

Pamatujete si co jste si koupili za svou první výplatu?

Nejlepší odpověď
www

První výplatu jsem dostal jako student za letní brigádu a celou odevzdal matce, žili bez otce. Tenkrát to ani jinak asi nešlo 😁.

Další odpovědi
brillant

Je to už dávno, ale byla to Jawa 350 kývačka. Stále na ni vzpomínám.

Sůwa

Mohla bych částečně opisovat od mosoje – sama v cizím městě v podnájmu, ale můj první plat byl 1000 Kčs hrubého ( 1966 po maturitě ). Z první výplaty jsem si ušetřila na látku na blůzu, z druhé na skleněný pekáč na kuře Pyrex. Horní díl dokonce ještě mám 🙂

Drap

Je to už 40 let, ale pamatuji. Něco jsem koupil rodičům, poprve jsem přispěl na domácnost, koupil jsem si pánev / stála 12 Kčs, a mám ji do dnes, i když ji užívám už velice málo. Ještě jsem si koupil košili/ Zbytek jsem použil na splácení dluhu, který jsem měl ještě z dob studií.

mosoj

Proč bych musel něco utrácet. Živil jsem se sám v cízím městě, bydlel na podnájmu a oblečení jsem si také kupoval sám. Moje první výplata činila v roce 1964 600 Kč !!!! Později 1400 Kč čistého a to už jsem byl fořt !!!
Doplňuji:
A bylo mně moc dobře !!!!!!!! Moje budoucí žena tam byla též, a když jsem šel na vojnu tak z platu 1200 Kč hrubého mně ještě sem tam něco poslala.

briketka10

já měla málo asi 1.400,–Kč a koupila si Kent cigarety jinak jsem
kouřila Startky bez filtru za čtyři kačky, pak bony za pět kaček to
abych měla na kazety a jela do Prahy do Tuzexu tam jsem si jich
koupila rovnou 5 a nějaký žvejkačky zbyly mi drobný.. každej chtěl
oblečení a já pořád jen kazety a Walkmana na něj jsem si pak taky
šetřila, ten už prodávali v Teslácký prodejně tak až při třetí výplatě
za 2.700,–Kč jsem si ho koupila, ale domů jsem přispívala co jsem
mohla, moje ségra ještě v tu dobu chodila do školy..já ji přerušila v
druháku a studovala při práci a nelituju toho.. měla jsem peníze a
mohla cestovat do Prahy :)

manon

Teda klobouk dolů, vy všichni máte Paměť!!! Já ani netuším :))

pizlicka

prechodem na stredni skolu,jsem byla na sve prvni brigade,a koupila jsem si sve prvni mrkváče,takove riflove.a ze sve prvni vyplaty z prace?zlaty prstynek.

Beer4Real

první výplatu jsem měl něco málo přes 18000 a z té radosti sem skoro vše naházel do automatů :)

Markykucerka

Bylo to v srpnu 1990 a byla to minivěž od vietnamských spoluobčanů. Dřív to byl docela přepych.

briketka10

pizlicko to se pamatuju na módu mrkváčů já je tedy nenosila, ale
hodně holek v Praze jo, já jsem byla taková rockerka, tak jsem na
sebe hodila co se dalo, ošoupaný džíny po ségře i ze záplatou na
zadku a ona měla jedny, moc jí slušely mě nic moderního nesluší,
aspoň si to myslím :)

pizlicka

briketko,ja nikdy nemela rifle.nasi my je nikdy nekoupily.to byla takova latka,imitace riflí,styl mrkváču.ja byla rada,ze mi matka ty penize vubec nechala.ty plísnove,osoupane rifle jsem jedne rokerce od nas ze tridy zavidela:-)