Proč se na čarodějnice upalují ženy a ne muži,na velikonoce,nás zase bijou,není to nějaká diskriminace,zaujatost vůči ženám???
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, rynek878 před 5890 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Myslím si, že ženy čarodějnice byly zkušenější, chytřejší, proto se jich čarodějové chtěli zbavit.
Že se nemýlím, jsem náhodou objevila v jednom článku psychologia.
Cituji:
„První, co si musíme objasnit, je to, že to bylo právě křesťanství,
které zavrhlo slovo "čarodějka“; bývalo to jedno z nejvíce vážených
slov, stejně jako třeba „mystik“ – moudrý muž. Jednoduše to
znamenalo moudrou ženu, obdobu k moudrému muži.
Ale ve středověku muselo křesťanství čelit nebezpečí. Existovaly tisíce žen, které byly daleko moudřejší, než byli biskupové a kardinálové a papež. Znaly způsob přeměny lidských životů. Celá jejich filozofie byla založena na lásce a přeměně sexuální energie – a tohle žena umí daleko jednodušeji než muž. A především ona je matka a vždycky jí bude. Dokonce i malé holčičky mají mateřský cit.
Mateřský cit není nic spojeného s věkem, je to součástí ženství.
A přeměna vyžaduje velmi milující atmosféru, mateřskou přeměnu
energií. Pro křesťanství to byl soupeř. Ve srovnání s tímto nemělo
křesťanství co nabídnout – ale křesťanství bylo u moci.
Až do té doby to byl jen mužský svět, a tak se rozhodli všechny
čarodějky zničit. Ale jak je zničit? Nebyla to otázka zabití jedné ženy,
ale tisíců žen. A tak sestavili speciální soudní dvůr, který měl za
úkol vyšetřenování vedoucí k odhalení čarodějek.
Podle křesťanů pak byla každá žena, která měla na lidi vliv a jíž si
lidé vážili, chycena a mučena – a to tak, že se musela přiznat.
Nepřestali ji mučit, dokud nepřiznala, že je čarodějka. A vzhledem ke
křesťanskému myšlení a teologii se význam čarodějka změnil: čarodějka
byla ta, která měla sexuální vztah s ďáblem".
Zdroj: http://ografologii.blogspot.com/2008/12/osho-o-zenach.html
| 0 Nominace Nahlásit |
Na Čarodějnice se upalují čarodějnice, ne ženy; na Velikonoce to není bití, nýbrž jemné šlehání, díky nimž máte omládnout a zkrásnět… takže nějaké kydy o diskriminaci bych si nechal.
| 0 Nominace Nahlásit |
Já bych to/ve svým věku/ risknul a rád bych se taky proletěl na
koštěti a na velikonoce bych chtěl taky zkrásnět.O velikonocích, to
většinou dopadne opačně.
Taky se svým způsobem cítím být diskriminován,páč mi ta možnost/mou
milovanou ženou/ není povolena.
A nestěžuju si,protože by mi to stejně bylo prd platný.
Ženský-zase jste o krok před námi.
| 0 Nominace Nahlásit |
taky mi to připadá jako diskriminace. Čarodějové jsou přece mnohem horší než čarodejnice! S těma Velikonocema je to prostě blbej zvyk, já teda na koledu chodím, i přesto, že jsem holka. Tenhle rok jsmešli s kamárádkou a vykoledovali jsme toho víc než můj podobně starý bratr s kamarádem. Je to holt diskriminace a musíme se proti ní bránit!
| 0 Nominace Nahlásit |
Ještě mě napadlo,takže vy nás na velikonoce sešleháte,aby jste mohli upalovat omládlé čarodejnice. No,ten kdo to vymyslel byl fakt hlavička
to quentos,ale čarodejnice je žena,a z jemného šlehání,jsem mívala
jelita.
Možná jsem otázku položila špatně..tak proč není nějaká jiná akce,kde
by ženy mohly jemně sešlehat mužům zadky a nebo je třeba
upálit,myslím,že i mezi muži jsou škaredí černokněžníci,které by
stálo za to upálit. Podle mě je to nějaká zaujatost proti
ženám,samozřejmě zakotvená v historii. Myslím,že tyhle akce vymyslel
nějaký muž s malým sebevědomím.
| Drap | 1506 | |
| annas | 1221 | |
| quentos | 987 | |
| led | 680 | |
| marci1 | 649 | |
| Kepler | 614 | |
| mosoj | 607 | |
| hanulka11 | 556 | |
| gecco | 433 | |
| iceT | 431 |
| Hobby |
| Hry |
| Online hry |
| Hádanky a hlavolamy |
| Ostatní volný čas a hobby |