Avatar uživatele
anonym

pálení čarodějnic

Proč se na čarodějnice upalují ženy a ne muži,na velikonoce,nás zase bijou,není to nějaká diskriminace,zau­jatost vůči ženám???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, rynek878 před 5048 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Myslím si, že ženy čarodějnice byly zkušenější, chytřejší, proto se jich čarodějové chtěli zbavit.

Že se nemýlím, jsem náhodou objevila v jednom článku psychologia.
Cituji:
„První, co si musíme objasnit, je to, že to bylo právě křesťanství, které zavrhlo slovo "čarodějka“; bývalo to jedno z nejvíce vážených slov, stejně jako třeba „mystik“ – moudrý muž. Jednoduše to znamenalo moudrou ženu, obdobu k moudrému muži.

Ale ve středověku muselo křesťanství čelit nebezpečí. Existovaly tisíce žen, které byly daleko moudřejší, než byli biskupové a kardinálové a papež. Znaly způsob přeměny lidských životů. Celá jejich filozofie byla založena na lásce a přeměně sexuální energie – a tohle žena umí daleko jednodušeji než muž. A především ona je matka a vždycky jí bude. Dokonce i malé holčičky mají mateřský cit.

Mateřský cit není nic spojeného s věkem, je to součástí ženství. A přeměna vyžaduje velmi milující atmosféru, mateřskou přeměnu energií. Pro křesťanství to byl soupeř. Ve srovnání s tímto nemělo křesťanství co nabídnout – ale křesťanství bylo u moci.
Až do té doby to byl jen mužský svět, a tak se rozhodli všechny čarodějky zničit. Ale jak je zničit? Nebyla to otázka zabití jedné ženy, ale tisíců žen. A tak sestavili speciální soudní dvůr, který měl za úkol vyšetřenování vedoucí k odhalení čarodějek.
Podle křesťanů pak byla každá žena, která měla na lidi vliv a jíž si lidé vážili, chycena a mučena – a to tak, že se musela přiznat. Nepřestali ji mučit, dokud nepřiznala, že je čarodějka. A vzhledem ke křesťanskému myšlení a teologii se význam čarodějka změnil: čarodějka byla ta, která měla sexuální vztah s ďáblem".

Zdroj: http://ografo­logii.blogspot­.com/2008/12/osho-o-zenach.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Na Čarodějnice se upalují čarodějnice, ne ženy; na Velikonoce to není bití, nýbrž jemné šlehání, díky nimž máte omládnout a zkrásnět… takže nějaké kydy o diskriminaci bych si nechal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vagra

Já bych to/ve svým věku/ risknul a rád bych se taky proletěl na koštěti a na velikonoce bych chtěl taky zkrásnět.O ve­likonocích, to většinou dopadne opačně.
Taky se svým způsobem cítím být diskriminován,páč mi ta možnost/mou milovanou ženou/ není povolena.
A nestěžuju si,protože by mi to stejně bylo prd platný.
Ženský-zase jste o krok před námi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RAB

taky mi to připadá jako diskriminace. Čarodějové jsou přece mnohem horší než čarodejnice! S těma Velikonocema je to prostě blbej zvyk, já teda na koledu chodím, i přesto, že jsem holka. Tenhle rok jsmešli s kamárádkou a vykoledovali jsme toho víc než můj podobně starý bratr s kamarádem. Je to holt diskriminace a musíme se proti ní bránit!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petka

Ženy jsou prostě pořád středem pozornosti. Tak to je a vždycky bylo. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Ještě mě napadlo,takže vy nás na velikonoce sešleháte,aby jste mohli upalovat omládlé čarodejnice. No,ten kdo to vymyslel byl fakt hlavička

před 5048 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

to quentos,ale čarodejnice je žena,a z jemného šlehání,jsem mívala jelita.
Možná jsem otázku položila špatně..tak proč není nějaká jiná akce,kde by ženy mohly jemně sešlehat mužům zadky a nebo je třeba upálit,myslím,že i mezi muži jsou škaredí černokněžníci,které by stálo za to upálit. Podle mě je to nějaká zaujatost proti ženám,samozřejmě zakotvená v historii. Myslím,že tyhle akce vymyslel nějaký muž s malým sebevědomím.

před 5048 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek