Miroslavst

Palce nahoru-proč???

Můžete mi vysvětlit, proč pokud se někdo snaží na otázku odpovědět a odpověď je alespoň trochu přijatelná, nedáte palec nahoru?
Samozřejmě, nechci házet všechny do jednoho pytle. rovněž anonym myslím nemůže hodnotit, ale jinak alespoň ze slušnosti jako poděkování.
Doplňuji:
Nemíním tím honbu za body, ale svou otázkou jsem pouze myslel to, že v normální společnosti je slušné za odpověď popř. za pomoc poděkovat. Jak se dá zde poděkovat? Pokud je mi pomoženo, nevidím důvod proč nedat palec.
Je zde plno odpovědí a to i docela životně důležitých-tedy alespoň podle otázky tazatele, které nejsou ohodnoceny.
Prosííííííííí­íííííííím poraďte …
Je mu dána rada a nic. Hmmm. No co, mě hřeje pocit radosti z odpovědi, kterou by mohl tazatel hledat bůhví kde a ještě třeba za ni platit (viz. právnické), ale asi mu nestojím za to, aby poděkoval.
Takže asi tak. Žádná honba za body, žádný morous. Prostě jen slušnost.

Nejlepší odpověď
quentos

Já jo a myslím, že je nás i víc; bohužel obecně lidi holt daleko raději kritizují, než chválí…

Další odpovědi
odik

a já si zase myslím, že ty palce nejsou úplně od toho, aby je dostával KAŽDEJ jen za „přijatelnou“ odpověď
chápu, že v honbě za bodama to naštve … taky uznávam, že palce nahoru určitě lidi hodně motivují dál odpovídat … ale palce mají dostávat jen ti, kteří odpovědí nějak autorovi opravdu pomohli – né že se jen pokusili napsat nějaký názor
navíc body odpovědím mohou dávat přece i ostatní uživatelé – já pokud vidím kvalitní odpověď a třeba stejnou jako bych napsal já, tak jí dám palec nahoru a jdu k další otázce – to je smyslem a né, aby měl KAŽDEJ 100% užitečnejch odpovědí a 5.000bodů ve statistice

kropitko

já vždy opalcuji odpověď která se mi líbí a zdá se mi užitečná,no a abych řekla pravdu,tak bodového systému jsem si všimla teprve před dvěma dny,to když jsem chtěla dát palec a ono mě to nepustilo dál------

standa

Miroslave, vaše ´starosti´ jsou typickým příkladem pro jejich řešení na jiném místě než formou klasické otázky.

Mám na mysli novou funkcionalitku „Diskuze k otázce“, která nepochybně slouží k obdobným debatám.

Dlužnou podotknout, že odkaz na tuto „Diskuzi“ je docela neviditelný, asi by to chtělo provozovatele serveru upozornit na lepší zviditelnění… napíšu jim.

Michal

Máte částečně pravdu, tady je to svým způsobem soutěž a palec nahoru,ano,dobře si odpověděl tady ano a je-li třeba odpověď i vtipná,tak proč ne?'Ale palec nahoru,jako poděkování?Jistě sledujete nějaký sport: To maj´ všichni dostat medaily,za to,že se zúčastnili? To snad ne?!!!

Zdroj: život a etika hodnocení soutěží.

mosoj

Palce nahoru určitě dám, ale jenom kvalitní a správné odpovědi. Bohužel některé odpovědi jsou zde opravdu jenom pro tu odpověď.
Palec také nedám tomu kdo napíše odpověď odkazem. To si mohu najít sám. Je to sice zábava ale měla by také člověku něco dát.

FOG

Rovnez kdyz vidim kvalitni odpoved,tak oboduji,ale pokud si nejsem jist,jestli je odpoved spravna,tak ne,nekdy zase mam jiz vycerpany moznosti obodovat,coz me mrzi,protoze si to nektere odpovedi zaslouzi.

Zlatomuska

Nějakej morous,ne? Za cím se honís? Je to přece hlavně o tom pomoci tomu,kdo se táže, bodový ssystém je něco navíc, což je příiemné, ale o nic přece nejde. To si chce hodit nohy do tepla a uvarit si medunkový caj na uklidnění;o). JInak dávám taky palce jen tomu, se kterým se můj názor ztotoznuje a jehoz názor je rozumný. Takže:chce to klid:o). A kdyz nekdo palec nedá, a tím si tě rozlítí, tak se prece nic neděje, život jde dál a jestli tě to tak stve,tak uz dotycnému na otázky neodpovídej;o)

Zungu

Ahoj,já teda nevím,ale můj názor je ten,že palcem vzhůru by se měla hodnotit odpověď,která má nějaký přínos,ať už pro dotazujícího,nebo ostatní.Já to alespoň tak chápu i tak hodnotím.

Nuk nuk

Myslím, že palcování, tedy pokud budeme hrát fair play, je hodně o subjektivním postoji k otázce, k odpovědi a k hodnocení samotnému. Nikoho zde neznám osobně, takže nějaké osobní sympatie a antipatie tu nejsou podstatné, pokud se mi zdá odpověď správná, přesná, výztižná, nemám problém někomu dát palec nahoru. Naopak nemám problém, ani palec nedat, nebo dát za špatnou odpověď i palec dolů.

Kromě naklikávačů, hnců bodů a lidí, kteří se někomu mstí nebo naopak nahrávají, to tak dělají všichni.