ten který je

Padlí vojáci v 1.světové válce

V mnoha vesnicích naší země jsou pomníčky padlích vojáků,kteří padli v 1 světové válce.Zajímá mne zda padli jako legionáři nebo jako vojáci,kteří byli věrni císaři.

Nejlepší odpověď
annas

Hledala jsem různé informace. Někde jsou pomníky společné – např. Padlí vojíni a legionáři v 1. světové válce. Jako jeden z mála samostatných pomníků je v Písku – Pommík padlým legionářům.

Zdroj nemohu uvést, protože počítač „stávkoval“, musela jsem restartovat, otevřené stránky jsem ztratila a nemohu už najít.

Další odpovědi
Alesh

Nepochybně obojí.

anonym

Pomníky jsou apolitické a v každé obci tam byli mrtví místní občané, kterým sousedé vzdali poctu bez ohledu na to na jaké straně padli.
Navíc těla mnohých se ani nevrátila do vlasti, takže to pro všechny byl takový symbolický hrob na rodné hroudě.

arygnoc

češi nikdy nebyli moc loajální (a ani nejsou), takže snad za všechny možné bojující strany.