tazatelka

Ovčí deky – jak vyčistit?

Zdravím a jsem tu o5 s dotazem:
Jakým způsobem vyčistit ovčí deky, které mají na jedné straně 100% střižní ovčí vlnu, z druhé strany 100% polyester a jsou opatřeny značkami NEPRAT, NEČISTIT CHEMICKY? přesněji řečeno škrtnutou vaničkou + škrtnutým kolečkem.
Vzhledem k tomu, že deky po špatné zkušenosti už asi rok nepovlékáme, vyčistit potřebují. Jak to ale vypadá, můžeme si je leda tak naložit.
Výrobce už kontaktovat nemůžeme, neexistuje už, ale vzpomínám si, že když jsme deky před 2 roky kupovali, byli jsme upozorněni, že prát ne, jedině čistit. Tak a teď, babo raď 🙂!
Díky za Váš radu a čas!

Nejlepší odpověď
annas

Já deky normálně peru v pračce při nízké teplotě (prograrm vlna), přidávám lanolin.
Suším je ve stínu, pak ještě postříkám lanolinem, který dávám do spreje zředěný vodou.
Peru v pračce koženou bundu i kabelky.

Další odpovědi
oficer

Ovčí deky se čistí lanolinem který koupíte kdekoli na netu v obchodech s výrobky z ovčí vlny.Aby Vám deky vydržely pěkné a příjemné tak je to chce dávat ve vlhkém počasí větrat ven.

hanulka11

jsou jen dvě možnosti – vlastně čtyři – buď je dáte vyčistit a dopadne to dobře nebo špatně
a to samé v případě praní,
takže mně práce bude s tou čistírnou ,šla bych do toho- hůř to dopadnout nemůže

kristýnary

Ahoj, já sice nemám doma ovčí deku, ale ovčí kůže a čistím je tak, že je vyčesávám a koupila jsem si Lanolin, kterým se může ovčí kůže čistit. Do pračky bych ji rozhodně nedávala, aby se nezničila. Já jsem si ovčí kůže objednala z https://www.vlne­nezbozi.cz/ov­ci-kuze/ a našla jsem tam i tipy, jak se o ovčí kůži starat, tak se mrkni 🙂 .