Kulpix

Otrava vodou- H2O?

Půjčil jsem si text ze stránky : http://cs.medlic­ker.com/367-jak-se-nezabit-vecmi-ktere-najdeme-ve-vsech-domacnostech
A trošku ho upravil dle svého.

Voda

I když se to může zdát poněkud zvláštní, vodou se můžete i otrávit. Voda je pro lidský organismus nezbytná, ovšem pokud vypijete více než 4 litry vody za hodinu, začnete trpět bolestmi hlavy, budete podráždění a začnete se chovat divně. Pokud si dáte ještě litr navíc v následující hodině, váš nervový systém se vypne a zemřete.

Je to vůbec možné se již 4litry vody otrávit??

Odpovědi
marci1

Podle Americké chemické společnosti, která uveřejnila své vzdělávací video na YouTube (na konci tohoto článku), stačí šest litrů vody, aby zabila 75 kilogramového člověka. Hlavně tím, že dojde k otoku mozku. ☹
Podrobněji ve zdroji.

Zdroj: http://www.zdra­votnickydenik­.cz/2014/12/ko­lik-vody-vypite-naraz-muze-zabit-cloveka/

Kelt

Možné to je. Nesmíš zapomenout, že voda je rozpouštědlo a konzumací vody dochází ke snižování koncentrace iontů na určitou úroveň. A pokud dojde k poklesu koncentrace některého iontu (možná Mg2+, nebo jiné), klidně to může mít tento účinek. Uvažuj tělo jako chemickou továrnu a nebudeš se tomu divit.

bolak

No, hlavně abys ho tam pak vrátil, když sis ho půjčil..