Avatar uživatele
VampGirl

Dá se pít destilovaná voda? A jestli ne, tak proč?

Doplňuji:
hanulka11: Když je na něčem napsáno, že to slouží k technickým účelům, tak to ještě neznamená, že je to jedovaté. 😁 V případě, že je látka jedovatá či jinak škodlivá by měl být na lahvi štítek s upozorněním. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, iceT, Kerberus, johana 56, chudst, tom004, dědapetr před 4757 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Ačkoliv se jedná o chemicky čistou látku, destilovaná voda není vhodná dlouhodobě k pití. Destilovaná voda je lidskému zdraví nebezpečná tím, že neobsahuje (na rozdíl od běžné pitné vody) žádné minerály. To může významně narušit metabolismus, rozvrácením rovnováhy iontů v organismu. Některé starší práce uvádějí i přímou hrozbu zánětů zažívacího traktu, ale jejich výsledky byly později zpochybněny

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Des­tilovan%C3%A1_vo­da

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Destilovaná voda se dá pít, ne ale jako náhrada pitné vody. Tělu by chyběly minerály obsažené v pitné vodě. Otázkou je smysl takového počínání.
Pokud jde o destilovanou vodu k technickým účelům, ta může být zdraví škodlivá. Nevyrábí se totiž destilací, ale demineralizací chemicky, není bakteriologicky nezávadná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Dávám za pravdu uživateli Hlada. Zcela vyčerpávající odpověď. Jenom upřesním, že demineralizace vody se provádí tak, že se voda zbavená mechanických nečistot filtrací
nechá protéct přes tzv. intoměničové pryskyřice, nejprve katexové kde se zbaví kationtů a potom anexové a zde se zbaví aniontů.
Další způsob jakým se vyrábí demineralizovaná voda je reverzní osmóza. Zařízení na tomto principu nabízejí různé taky firmy k použití do domácnosti a do kuchyně.
Takže si každý doma vyrábí ještě škodlivější vodu než je ta původní.

Zdroj: http://www.fil­trypitnevody.cz/pro­dukty-pro-upravu-pitne-vody/reverzni-osmoza/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Téměř vše už bylo řečeno. Jenom dodám,zkuste ji ochutnat. I kdyby byla sebezdravější,pít se fakt nedá. Její chuť je odporná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud s ní zředíš slivovici tak to jde. jinak není moc dobrá. I sodovka se dosoluje aby mněla lepší chuť.O minerálkách to platí také.
Doplňuji:
Myslel jsem destilku co si sám uděláš.

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stephanie

Když se jí napiješ, nic se ti nestane, vím to ;) Ale, není vhodná k pití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

je na ní snad napsáno, že je k technickým účelům

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BeryBery

Destilace je termín z latinského destillatio – kapání. Voda která prošla DESTILACÍ je normálně pitelná. Jedinná opravdová H2O bez chuti a zápachu. Můzete vypít kolik chcete. Výborně se z ní dělají čaje. Osmoza, filtrace ani demi není voda DESTILOVANÁ. Ani se mi nechce věirt kolik je tu znalců. V lékarně ji koupim za 45kč. Zloději. Nekupujte ji u benzinky. To není voda DESTILOVANÁ.

před 3895 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek