Avatar uživatele
Bronzový

Dá se pít destilovaná voda? A jestli ne, tak proč?

Doplňuji:
hanulka11: Když je na něčem napsáno, že to slouží k technickým účelům, tak to ještě neznamená, že je to jedovaté. :-D V případě, že je látka jedovatá či jinak škodlivá by měl být na lahvi štítek s upozorněním. :-))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ačkoliv se jedná o chemicky čistou látku, destilovaná voda není vhodná dlouhodobě k pití. Destilovaná voda je lidskému zdraví nebezpečná tím, že neobsahuje (na rozdíl od běžné pitné vody) žádné minerály. To může významně narušit metabolismus, rozvrácením rovnováhy iontů v organismu. Některé starší práce uvádějí i přímou hrozbu zánětů zažívacího traktu, ale jejich výsledky byly později zpochybněny

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/D estilovan%C3%A1_voda

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Destilovaná voda se dá pít, ne ale jako náhrada pitné vody. Tělu by chyběly minerály obsažené v pitné vodě. Otázkou je smysl takového počínání.
Pokud jde o destilovanou vodu k technickým účelům, ta může být zdraví škodlivá. Nevyrábí se totiž destilací, ale demineralizací chemicky, není bakteriologicky nezávadná.


Avatar uživatele
Zlatý

Téměř vše už bylo řečeno. Jenom dodám,zkuste ji ochutnat. I kdyby byla sebezdravější,pít se fakt nedá. Její chuť je odporná.


Avatar uživatele
Zlatý

Dávám za pravdu uživateli Hlada. Zcela vyčerpávající odpověď. Jenom upřesním, že demineralizace vody se provádí tak, že se voda zbavená mechanických nečistot filtrací
nechá protéct přes tzv. intoměničové pryskyřice, nejprve katexové kde se zbaví kationtů a potom anexové a zde se zbaví aniontů.
Další způsob jakým se vyrábí demineralizovaná voda je reverzní osmóza. Zařízení na tomto principu nabízejí různé taky firmy k použití do domácnosti a do kuchyně.
Takže si každý doma vyrábí ještě škodlivější vodu než je ta původní.

Zdroj: http://www.filtrypitnevody.cz/ produkty-pro-upravu-pitne-vody /reverzni-osmoza/


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud s ní zředíš slivovici tak to jde. jinak není moc dobrá. I sodovka se dosoluje aby mněla lepší chuť.O minerálkách to platí také.
Doplňuji:
Myslel jsem destilku co si sám uděláš.


Avatar uživatele
Pokročilý

Když se jí napiješ, nic se ti nestane, vím to ;) Ale, není vhodná k pití.


Avatar uživatele
Zlatý

je na ní snad napsáno, že je k technickým účelům

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

BeryBery

Destilace je termín z latinského destillatio - kapání. Voda která prošla DESTILACÍ je normálně pitelná. Jedinná opravdová H2O bez chuti a zápachu. Můzete vypít kolik chcete. Výborně se z ní dělají čaje. Osmoza, filtrace ani demi není voda DESTILOVANÁ. Ani se mi nechce věirt kolik je tu znalců. V lékarně ji koupim za 45kč. Zloději. Nekupujte ji u benzinky. To není voda DESTILOVANÁ.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4520
Zlatý Kepler 2315
Zlatý Drap 1899
Zlatý quentos 1654
Zlatý mosoj 1553
Zlatý marci1 1018
Zlatý led 1016
Zlatý Edison 753
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.