david22

Otázka volně navazující na předchozí: slavíte vůbec Velikonoce?

Někteří lidi to neprožívají a já mezi ně patřím. Prostě nechodím koledovat, nemám doma barvená vajíčka, velikonočního zajíčka…nic.
Nějak mě to prostě nebere. Jak jste na to vy?
Doplňuji:
omlouvám se za překlep – ne koledovat, ale chodit s pomlázkou jsem měl na mysli 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Barvím vajíčka každý rok, stejně jako každý rok strojím vánoční stromeček.
Jako holka jsem Velikonoce neměla ráda, protože u nás k nim patřil podivný zvyk máčení, polévání, sprchování a podobně. Kamarádka po takových Velikonocích dostala zápal plic, já jenom angínu.
Bez velikonoční výzdoby a oslavy Velikonoc by to nebyl správný příchod jara.

Další odpovědi
kropitko

Ne, už několik let je neslavíme, před 19 lety mi na Velikonoce zemřel taťka, tak se jim raději vyhýbám a dělám, že nejsou,,zemřel 6.4., letos vycházejí zrovna zase okolo tohoto data.

anonym

I když jsou Velikonoce, dle křesťanů,ty největšími svátky,vánoce jsou vánoce. Jako malý kluk jsem chodil na šmigrust,ale věkem jsem z toho vyrostl a i s vnuky na koledu nechodím,Cítíl bych se trapně.Pravda je,že nějakou výzdobu doma máme,peče se tradiční velikonoční pečivo,ale jinak nic!
Doplňuji:
Nemáš překlep,opravdu se říká koleda – koledovat !

dědapetr

U nás se to drží jen kvůli vnoučatům.

anonym

Velikonoce trávím s manželkou a dcerou na gauči u televize, když je pěkně tak jdeme na procházku, ale teď vypadá předpověď krásně, takže budeme na gauči u TV.
Kouzlo Velikonoc s převratem vymizelo, teď nikdo „nemá čas“.

Džanička

Velikonoce slavím jen kvůli dětem, jsem s nima sama, takže nikam koledovat nechodíme, jen si ozdobíme okna, upletu jim pomlázku, dostanou nějaká čokoládová vajíčka, a vařená mám jen na ozdobu na stole, ze kterých pak večer dělám pomazánku, peču pro děti mazanec a beránka, to je vše.. A zásadně nikomu neotvírám.. Toto dělám jen proto, aby děti věděli že nějaké velokonoce existují, a že vůbec nějaký svátek je.. Kdybych byla sama, bez dětí, tak bych se na to všechno vyprdla, protože jsem velikonoce nikdy neměla ráda..

terry

Velikonoce jdou zcela mimo mně. Prožívala jsem je do max 25 let. Pak jsem se odstěhovala od rodičů do jiného města.

Petra09

Davide sem natom jako ty a docela mi to prijde jako saskarna cely velikonoce.A zdrov­na tak mi nechavaji chladnou i vanoce.

Damiana

Neslavíme Velikonoce jako takové – s tou komerční masáží ve stylu zubatých zajíců, načuřených kuřat, extrovertních vajec, obžérství a pijáctví apod.
Spíš se jen radujeme z toho, že je jaro a snažíme se těm nazdobeným veselicím co nejvíc vyhnout únikem někam, kde to zas tolik nehrozí.
Mě Velikonoce vcelku nic neříkají, věřící nejsem a tak na mne působí spíš jako hodně divoká a přebarvená merenda.
Jóó Vánoce – to je jiná! Sníh, romantika, celkově taková něha a pohoda.