bombastic.1

Otázka pro zedníka nebo nějakého šikulu stavitele.

Jak se kdysi dělával škvárobeton,myslim poměr a mohu tam přidat perlit?

Nejlepší odpověď
mosoj

Poměr jako pro chudší beton. 1:5
Podle mého malým přídavkem perlitu tepelné vlastnosti nevylepšíte. Velkým přídavkem se zase zřejmě dostanete mimo cenu, která je důvodem pro výrobu škvárovek. Z důvodu nosnosti ho tam také nemůžete nacpat kolik chcete. Také platí čím více perlitu, tím více cementu.
Pro zachování tepelných vlastností perlitu je třeba ho před použitím namočit do vody !!

Škvára musí být praná , nebo léta odležená na haldě !!!!

Já jsem škvárovky vyráběl ze strusky. Byly pevné ale pěkně těžké. Použil jsem je ve sklepě na nenosné zdi. Tam to nevadilo.

Perlit a i desky z polystyrenu jsem používal jako izolační vrstvu v podlaze v roce 1980.
Koukali na mně jako na blázna.

Další odpovědi
anonym

Čistě náhodou, nejde o podlahu?

cukrar

Moje paměť je omezena na přesné hodnoty, proto zdoj internet:
V knize z r.1981 je tento poměr:
škvára se zrny 2 až 5mm, 50litrů, cement tř.250 5kg, hašené vápno 6,5litru
nebo mleté vápno práškové 3,2kg

http://www.ma­xiforum.cz/hob­by/vlastni-skvarove-tvarnice/

dříve jsem je dělal, ale teď nevidím jediný důvod proč je vyrábět.

voda 5litrů