Ardy

Otázka pro lidi, kteří si v autobuse zapomněli peněženku/mobil at­d…

Ptám se, protože jsem si včera ráno nechal v autobuse celou peněženku s ISIC kartou do školy, občanku a peníze, kontaktoval jsem i dopravce. Jak dlouho myslíte, že to bude trvat než dostanu mojí peněženku zpět? Taky doufám, že ji nikdo nevzal.

Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud ji nikdo nevzal, tak 2, maxmálně 3 dny. Pokud ji někdo vzal, tak už ji neuvidíš.

Další odpovědi
Filip84

Jestliže jsi kontaktoval dopravce, a v peněžence byly doklady, dopravce, skrze dispečera, zkontaktuje řidiče. Ten, buďto, peněženku v autobuse našel, a pak jí předá dispečerovi, jakmile se k němu dostane, nebo, na základě telefonátu, znovu projde autobus a peněženku najde, no a nebo je někde zapadlá a najde se až při úklidu, což ale může znamenat i velký úklid, který se dělá co pár měsíců.

Další možností je, že tu peněženku našel někdo z cestujících, ale nález zatajil. Narovinu, nevystupoval-li jsi na konečné, nebo na předposlední zastávce, je to pravděpodobnější možnost. Pak je asi jasné, jak to dopadne. Jo, byla doba, kdy by Pan zloděj peněženku vzal, na vhodném místě by z ní vyjmul bankovky, ponechal v ní drobné i doklady, no a druhý den by jí ponechal na tom místě, kde jí našel. Nebo jí hodil do schránky důvěry na policii (protože to, kdo ty bankovky vzal, je prakticky absolutně neprokazatelné). Ano, ale ta galérka už není, co bývala, takže s něčím takovým moc nepočítej. Je ale možné, že se Ti vrátí „alespoň“ doklady, protože tu peněženku někdo vybere, někde pohodí, no a tam jí někdo najde a odevzdá. Ale i ta šance je malá.

Osobně nechápu, proč mají lidé potřebu nosit na jednom místě OP, ŘP, platební karty, kartu ZP, peníze a ještě něco navíc. Pak to takhle dopadá, logicky. Ale kdo chce kam …

zjentek

Sorry jako, ale řidiči hromadné dopravy jsou dost „sociálové“ s mizernou mzdou 🤷‍♂️, šance máš tedy minimální. Zřejmě se tvá šrajtofle „najde“ prázdná/bez peněz. Ale získáš alespoň ty karty (pokud valet nenašel cikán- ten vše krom hotovosti automaticky odhazuje do popelnice). Zdroj: realita této země (kdo chce, vidí).

Dochy

Peněženka ve vlaku – při vystupování za mnou vyběhla hodná slečna…
Mobil ve vlaku (zapadnul za sedačky) – podle informací dopravce jsem si na tento vlak počkal druhý den a mobil našel. Batoh ve vlaku – nalezen přes e=ztráty druhý den na opačném konci republiky. Odeslán ČD na blížší úschovnu k vyzvednutí (z tel. hovoru s pracovníkem ČD jsem měl ale silný pocit, že by byl radši, kdyby ten batoh nebyl můj)
Notebook v tramvaji – nevím jestli mi ho někdo sebral když jsem nedával bacha, nebo jsem ho zapomněl vzít když jsem vystupoval (bohužel příliš mnoho zavazadel v rukou) – kontaktován DP, policie, ztráty a nálezy, marně.

Michálek1245

Dobrý den, obvykle nacházíme v autobuse na dispečinku peněženky pro kluky, které tam jsou (podle jízdenky v ní) třeba dva nebo tři dny. Ale jako co si budeme povídat, je to hodně individuální. Obvykle nám ty peněženky lidi přinesou k řidičům, ale věřím tomu, že jsou prostě i lidi, kteří si ty peněženky prostě drze vezmou. I když by samozřejmě neměli.

zjentek

Filip a jak by lidé měli ty karty správně nosit (správní lidé), poradíš? Dík 👍