Avatar uživatele
david22

Otázka na téma stáří.

Trošku přízemního typu.
Člověk se často s přibývajícím věkem jaksi zakulacuje a mám dojem, že starší lidé mají i kulatější hlavu. Myslíte si, že je to dáno jen tukem, nebo se i mění obličejové kosti. Změna tvaru dolní čelisti.
Doplňuji:
Ptám se proto, jelikož mám hezký, štíhlý tvar hlavy 🙂 a nechtěl bych ji mít za 30 let kulatou jako můj taťka.

Hlavně by mě zajímalo, jestli je ono „zakulacování“ záležitost také kostí(kostry) nebo jen měkké tkáně.
Slyšel jsem, že prej pánev se na stáří lehce rozšiřuje, i u mužů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? mirlin, annas, Drap, anonym před 4172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

A co takhle erekce? Myslíš,že ji budeš mít za 30 let stejnou jako v současnosti? S tím bych si hlavu,zda ji budu mít kulatou,nedělal,hlav­ní je,že budeš i za těch třicet let jako Tvůj taťka.Tedy spravedlivý,milý a s dalšími kladnými hodnotami.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Ve stáří se i kosti mění, ale zejména strukturou (až na výjimky). To co popisuješ, jsou změny tkání.
Doplňuji:
..změny měkkých tkání..

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ne každý, někdo zase jako by sesychal, hubne a vystupují mu rysy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

S přibývajícím věkem se mohou objevovat změny ve struktuře obličeje, a to nejen kvůli nárůstu tělesného tuku. Struktura obličejových kostí se může měnit postupem let, a to jak z hlediska tvaru, tak z hlediska rozměrů. Tato změna je však obvykle velmi mírná a je ovlivněna řadou faktorů, včetně genetiky, stravy a životního stylu.

Co se týče změny tvaru dolní čelisti, může sem hrát roli ztráta zubů, která je často spojena se stárnutím. Ztráta zubů může ovlivnit strukturu dolní čelisti a může vést k jejímu stáčení či „složení“.

Je také třeba vzít v úvahu, že s věkem se zvyšuje množství tuku uloženého v podkoží, což také může ovlivnit tvar obličeje.

Co se týče „rozšiřování“ pánevní oblasti u starších mužů, může se jednat o zvýšení tělesného tuku v této oblasti, což je běžným jevem u obou pohlaví s přibývajícím vě­kem.

Nicméně je důležité poznamenat, že proces stárnutí se u každého jedince liší. Udržování zdravého životního stylu, včetně pravidelného cvičení a vyvážené stravy, může pomoci zmírnit některé z těchto změn. Pokud máte konkrétní obavy ohledně vlastního stárnutí, může být nápomocné konzultovat to se svým lékařem nebo odborníkem na anti-aging.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
david22

www: sorry, odpověděl jsi dříve, než já doplnil otázku :)

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Davi, muzu vas uklidnit .. me zatim hlava zustava stejna , meni se mi jenom prsa .. a to u vas nehrozi ( asi ) .. :)

  • iv-

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

No.. znám hodně chlapů co mají jedničky :)

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. tak to jsem na tom stejne jako ti chlapi !

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

:)

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

..a uz taky vsichni vime, ze je barbakan vas tatka !

  • iv-

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hele,jak si to poznala? 🙂

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
david22

Hej to mělo zůstat v tajnosti :) Podle mně v tom má prsty ten ↑

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek