Illines

Osm tablet denne-paracetomol a dlouhodobe.

To mi naordinovali lekari ,pri opakovanem castem ischiasu.Uz vice jak 3 mesice a dal, na muj protest,si vedou porad stejnou.Mam k tabletam odpor a uz se jich na pohled az stitim.Ale bolesti jsou krute a ja nevim jak je presvedcit,ze jejich lecbou si zadelavam na dalsi problem zdravotni.

Nejlepší odpověď
Conchus

To je zajímavé P.. 1000 mg se doporučuje brát do max. denní dávky 3 tablet denně. Někde je chyba. Přečtěte si přiložený příbalový leták. Skoro bych zkusil změnit lékaře.
http://www.su­kl.cz/download/pil/PI133­69.pdf

Další odpovědi
beer

Denní dávka je skutečně max 3000 mg. Záleží ale, jak „silné“ tablety ti lékař předepsal, tuto dávku by však celkově neměly překročit. Podívej se na označení léku na krabičce, sečti mg a uvidíš. Pokud to bude více jak 3000, informuj lékaře a zeptej se na důvod.
Jestliže nedostaneš uspokojivé vysvětlení, lékaře změň.

mosoj

Tak za prvé.
Denní povolená dávka paracetamolu je 4000 mg ( hrozná to dávka z hlediska jater) ovšem rozdělená !!! do do 4 dávek á 1000 mg s odstupem 6 hodin !!
Maximální jednorározová dávka je 2000 mg . Jednorázové dávky větší než 2000 mg či denní dávky větší než 4000 mg vedou ke totálnímu selhání jater.

Jsem v podobné situaci.
Pokračující zdravotnická deforma vede lékáře k velké neochotě předepisovat jiné méně škodící léky na tlumení chronické bolesti. Prý jsou drahé.
Takže já osobně buď seženu lékáře který mně Celebrex napíše ( stejně je tam doplatek kolem 300 Kč) nebo požádám svoji praktickou lékařku aby ho napsala ( protože je jedině na předpis) ale platím si ho celý sám ( 700 Kč) protože praktická lékařka ho nesmí na pojišťovnu předepisovat.

K tomu ovšem beru ten paracetamol ( střídám to) abych to vůbec finančně utáhl.
Doplňuji:
Doporučiji ten paracetamol v rozpustné formě. Pandol, rapid,extra nebo ultrarapid ( ten je ale jenom na předpis protože je v něm kodein). Je to o něco dražší ale je to šetrné alespoň na žaludek.
Tento trend nastoupili lékaři na tlak zdravotních pojišťoven již loni.

Pájo

Uvedu opravdu validní informace o dávkách Paracetamolu (jsem lékárník).
Řada z vás tu má naprostou pravdu, je třeba ještě vzít v potaz i tělesnou hmotnost daného člověka. Paracetamol podávaný p.o. (ústy) nebo p. rect. (konečníkem, formou rect. čípku) se dle platného lékopisu dávkuje:

„Obvyklá“ dávka

  • jednotlivá dávka: 0,5 – 1,0 g
  • denní dávka: 2,0 – 4,0 g

Maximální dávka

  • max. dávka jednotlivá: neuvedeno
  • max. dávka denní: 4,0 g

(Uvedené dávky pro dospělou osobu).

Pokuste se o lepší komunikaci s lékařem neříkám, že se Vám to podaří, chybný přístup může být (i) na straně lékaře, zlepší to Vaši důvěru k jeho rozhodnutím při Vaší léčbě. Máte-li pochybnosti, získávejte a sdělujte informace. Nedaří-li se to s jedním lékařem, buďte aktivní a najděte jiného.Vše bude dobré.

Doplňuji:
Ještě radši doplňuji svou informaci o konstatování, které nemuselo z předchozího sdělení jasně vyplynot: lékař nepostupuje nijak nestandardně. Běžná síla léků s paracetamolem je 500 mg v jedné tabletě (ať již jde o Paralen, Panadol, Mexalen, Paramax…), tedy 500 mg x 8 tbl. denně = 4000 mg.

Damiana

Jsem toho názoru, že zdravé podvědomí je to, co nás celkově chrání před čímkoli špatným. Jakmile se ti něco nezdá, nehleď na lékaře – je to také jen člověk – a řiď se svým „šestým smyslem“. Odpor k lékům se dá pochopit, tělo (i mozek) ti dávají najevo, že to, co děláš už není dobré.
Určitě bych změnila lékaře. Trvat na svém, když vidím, že to pacienta evidentně ničí může jen doktor Mengele. ☹

mosoj

Ujišťuji vás že změna lékaře nepomůže. Lékař dělá jenom to, co mu povolí pojišťovna.
Nevím jakého charkteru jsou vaše bolesti. Pokud by pomohl algifen kapky, bral bych ten algifen.

Illines

Jsou to bolesti panve,kycly a bederni patere.Uz mi povoluji i nohy.

mosoj

Tady by měl zabrat i ibuprofen. (Ibalgin) Pro dlouhodobé užívání bych volil APO-ibuprofen. Kvalitní kanadská firma.
Střídal bych to s tím paralenem.

mosoj

Ten algifren bych ale také zkusil.

Illines

Mate pravdu mosoji,ja uz zmenila dva lekare a uspech zadny.

hanulka11

nyní mne napadá zda ta pachuť, jak jsi psala včera… mýdlo a kov není také po těch prášcích /to je jen má domněnka/