Ortorexie – co to přesně znamená?

Mělo by jít o vlastnost lidí zaměřených na zdravou výživu, ale není mně jasně, zda je to nějaká porucha, či zda něco spíše správného.

Nejlepší odpověď
dave09

Ortorexie je definována jako přílišná starost o zdraví, zaměřená na co nejzdravější stravování, která se může proměnit ve vážnou poruchu. Lidem, kteří ortorexií trpí, se stává výhradním zájmem v životě starost o to, co konzumují. Upínají všechny myšlenky k přemýšlení o svém zdravém jídelníčku.

Zdroj: http://zdravi­.centrum.cz/psycho­logie/2007/4/17/­clanky/ortore­xie-dalsi-strasak-co-to-znamena/