aliendrone

Opravdu mají matky samoživitelky takové výhody, že jsou schválně samy?

Tahle Babišova squadra už mne vážně dojímá. Po parádním trapasu s tzv. „pětadvacítkou“ (a ostatně mnohých dalších babišárnách) se nepoučili a tentokrát se do toho POŘADNĚ obuli a konečně našli „zdroj zla“. Ty mrchy se chtějí obohatit, nejspíš ony za všechno můžou! Schválně si žijí samy s dítětem (dětmi), aby mohly ruinovat státní rozpočet. Já nevím, jakožto odpůrce systému vyznávám heslo „Čím hůře, tím lépe!“, tudíž měl bych se radovat..

Schroupnu všechno, dokonce se u toho bavím (třeba když OSVČka vřískala na termín „kompenzační bonus“, tak jsem to jsem se řezal smíchem a primárně bral jako POVEDENOU PR masírku a ne jako nesmyslný protimluv (jako to berou OSVČka, jakkoliv mají pravdu). Jenže přeci je mi je v tomto případě tak nějak trochu trapno a stydno. :(

BTW – adresa videa > https://cnn.i­prima.cz/schi­llerova-rada-matek-zije-sama-naschval-aby-mely-vyhody-a-dosahly-na-davky-8709

Nejlepší odpověď
nyjono

Znám jich několik, co žijí s partnerem ve společné domácnosti, ale teoreticky jsou samoživitelkami.
A vím o některých, které partner opustil a ty to snadné nemají.
Takže toto rozlišit a řešit spravedlivě není jednoduché.

Další odpovědi
da ny

Kdo nezažil, představu nemá, nepochopí.
Mnozí politici/čky, jakoby žili na jiné planetě.

Každá samoživitelka nemá poslanecký plat ;)
„Oni“ neví, jaký je život s dětmi pří nízké a minimální mzdě.
Když je dítě nemocné, když je otec neochotný/neschopný přispívat
potřebmé/reálné výživné s ohledem na základní potřeby dítěte (bydlení,
strava, ošacení, drogerie, lékárna, výdaje spojené se školou. Dále kulturou,
pojištěním, studiem, spořením atd.).
Když žijete na hranici bídy, odkázaný na dávky státní sociální podpory.

Dnes Vás soused rád udá, že nebydlíte sám (na oko samoživitel).

Kepler

Zatracené samoživitelky! Na co ještě nepřijdou? Marně si lámu hlavu nad tím, jak si zvýšit důchod nad jednorázový příspěvek a inflační navýšení. Já chci 30 000,– !!

Hlada

Tentokrát se Schillerovou souhlasím na 100%.
Plození dětí mimo manžesltví s různými přítelíčky považuju za vadný trend. Je to jak ve Vesničce střediskové. Mám vzdělání, byt, auto, kariéru. Co ještě nenám? Dítě. Je potřeba důsledně rozlišovat a případnou podporu dát jen výjimečeně, nezaviněněně postiženým.

Emefej

Ministryně Mastná jenom tak neplácá. Zřejmě Marek Prchal nevidí v samoživitelkách, na rozdíl od starobních důchodců, žádný volební potenciál.