Zvědavý

Opravdu byli oběti Černobylu pochováni do ocelových rakví a zaliti betonem jak to ukazuje seriál Černobyl ?

A nevíte kde se hrob nachází ? Hledal jsem nějakou fotku toho betonového hrobu ale nenašel. Byla by k dispozici i fotka ? Diky

Nejlepší odpověď
paroh77

Podle všeho je to pravda (jako řada dalších faktů v seriálu; ačkoliv nejde o dokument, i podle odborníků jde o dílo, které poměrně věrně zobrazuje to, co se skutečně odehrálo). Oběti, jejichž těla byla stále radioaktivní, byly pohřbeny v zinkových rakvích, které byly zality betonem. Manželka jedné z obětí drží v rukou boty svého manžela: jeho nohy byly totiž tak oteklé, že mu nemohly být nasazeny.

Jde o hřbitov Mitino v Moskvě.
https://russi­awikitravel.com/mos­cow/monument-to-chernobyl-liquidators/

Další odpovědi
Jane311

Zdraví, já jen doplňuji.

28 hasičů a pracovníků elektrárny, kteří byli nejvíce zasaženi radiací a převezeni na speciální oddělení 6. moskevské nemocnice, je pohřbeno na moskevském Mitínském hřbitově v severozápadním správním obvodu. Jejich těla byla vložena do igelitového obalu, pak do dřevěné rakve, pak do dalšího igelitového obalu a nakonec do svařené zinkové rakve, které byly navíc zality betonem. I přes tato opatření je v místě uložení měřitelná zvýšená úroveň radiace.

kia

V žádném případě nemohly být oběti pochováni a zaliti.

černobylskam

Je to pravda, jsou bohřbeni v zinkových rakvích, které dali vedle sebe a následně je zalili betonem…
Ovšem nejsou tam všichni, kteřá se počítají mezi první oficiální oběti. Šašenko- operátor tubíny a Lelechenko – elektrikář jsou pohřbeni jinde.