Avatar uživatele
anonym

Omluvená pracovní doba x darování krve

Dobrý den, chodím darovat krev a najednou nemám nárok na omluvu plné pracovní doby. Tj. když mám úvazek 7 hodin denně, vždy jsem měla toto omluvené, ale teď mám omluveno jen 6 hodin. Prý proto, že máme pevnou a pohyblivou pracovní dobu. V pracovní smlouvě jsem žádnou zmínku o pracovní době pevné a pohyblivé nenašla. Je to uvedeno ve vnitřním řádu úřadu. Navíc, p. personalistka mi nechce počítat ani těch 6 hodin, protože je pro ni darování krve jako návštěva lékaře.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5174 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja take chodim darovat krev,byla jsem zrovna minuly tyden,je povinosti zamestnavatele zaplatit prumer mzdy,je to plneni verejnych povinosti.Ten den jsem mela nocni a smenu mam radne zaplacenou a omluvenou,ale na pozvance k odbaru musite mit radne oznacene daroval krev.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Personalistka NEPOSTUPUJE SPRÁVNĚ, máte nárok na pracovní volno + náhradu mzdy za celou směnu !!!

Navíc si paní personalistka plete pojmy „návštěva lékaře“ a „darování krve“, obojí se řídí odlišnými předpisy :

  1. návštěva lékaře = osobní překážka v práci

(nař.vlády č. 590/2006 Sb., příloha, odstavec 1.)

  1. darování krve = překážka v práci z důvodů ´obecného zájmu´

(§ 203/2, písmeno „d“ Zákoníku práce)

Níže odkazuji na obdobnou otázku, kde je problematika podrobněji okomentována.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-zamestnavatel-odebrat-financni-bonus-kvuli-darcovstvi-krve

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
TominkaFuky

Já teda chodím darovat plasmu. Peníze si za to neberu. Jsem bezpříspěvkový dárce a takový dárce si může uplatnit stejné výhody, které plynou ze zákona i pro dárce krve – tedy den placeného volna či snížení daňového základu. Některé zdravotní pojišťovny poskytují i další výhody. Chodím do cara plasma a jsem tam opravdu spokojená. Chodím si tam prostě odpočinout.

Avatar uživatele
Vercule

Já jsem taky uvažovala, že bych zašla darovat. Na podmínky caraplasma jsem se taky dívala a docela mě to zaujalo. Jaké jsou podmínky pro dárce? A jak probíhá první odběr?

Avatar uživatele
Derrynka

Když se mrkneš na stránky caraplasma, tak oni tam mají vše moc hezky a hlavně podrobně popsané. Takže tam se dozvíš vše :)

Avatar uživatele
Vercule

Díky moc… Jsem byla až překvapená, jak to má ta caraplasma hezky popsané. Už jsem si zkusila i jejich rezervační systém a těším se na první odběr.

Nový příspěvek