Avatar uživatele
anonym

omezovani domovni svobody

Dobry den.Chtela jsem poprosit o radu.Malovala jsem byt,a sousedka tukala ze ji malej nemuze spat a aby prestali delat.Pak zase ze peru přes den.Mužete prosim poradit co stim?Moc děkuji předem.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4530 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Abych doplnil odpověď Tata, ať si nechá hlučnost změřit ta sousedka. Proč byste platila za něco? Ona nese důkazní břemeno, že od vás je hluk. Ona musí prokázat, že jste hlučná a ne že vy budete prokazovat že jste ticho.
Jediné, co můžete, je doporučit sousedce, aby si uspořádala den tak, že normálně ve dne člověk dělá obvyklé činnosti a taky je dělat bude, tudíž, aby chodila spát v noci.
Pokud nekopete podlahu, nebouráte zdi atd., není třeba se obávat. A i v případě tohoto bourání, pokud máte souhlas majitele bytu, tak přes den můžete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vecernice

Asi by potřebovala moji sousedku .Ráda ji zapůjčím a paní pak přehodnotí tzv.hlučnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Doporučte sousedce aby si nechala zvukově izolovat svůj byt, protože pokud jí ruší běžný chod sousední domácnosti je to bohužel její problém. Jedinou výjimkou by bylo kdyby jste bydlela nad ní a neodborně jste si položila na podlahu dlaždice. Potom je slyšet každý krok jak bouchání na bubínek. Pokud by spor byl vážnější, nechte si změřit hlučnost vaší rodiny aby jste měla důkaz o tom že nepřekračujete povolené normy hlučnosti.Přeji vám hodně štěstí v boji se sousedskou umíněností a nesoudností.

Zdroj: život

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cinda

Pošlete jí někam...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Všechny ty ´rady´ o měření hluku apod. jsou sice právně v pořádku, ale lidsky jsou "mimo".

Doporučuji, abyste se se sousedkou sešla (třeba i někde na kafi) a zkusily se dohodnout na nějakých kompromisech, protože nepochybně její reakce vychází z potřeb dítěte. Věřím, že se při troše dobré vůle dá nalézt přiměřená dohoda, která bude výhodná pro obě strany...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada