Avatar uživatele
dudu

Ohrožujete si rovněž svoje zdraví a překvapuje vás, že ještě žijete?

Existují potraviny, které je vhodné sníst ihned po uvaření a není radno je znovu ohřívat. Některým se vytratí chuť, jiné ztrácí cenné výživové hodnoty. U určitých potravin s ohříváním roste riziko otravy botulotoxinem. Jedná se např. o následující:
celer – nebezpečný na ohřívání je celer, a to i v případě, že je součástí polévky. Ohřívaný celer obsahuje karcinogeny.
Houby a pokrmy s houbami – po ohřátí ztrácí nejen chuť, ale mění se složení bílkovin. Ohřáté houby mohou způsobit zažívací potíže.
Špenát – dusičnany ve špenátu se mění opětovným ohříváním v dusitany.
Červená řepa – červená řepa není vhodná pro opětovné ohřívání z důvodu vysokého obsahu dusičnanů.
Vajíčka – vajíčka není možné ohřívat v žádné podobě (vejce natvrdo, amoleta, míchaná vejce). Ohřívaná vejce se stávají toxickými.
Drůbeží maso – ohřívání při příliš vysokých teplotách mu ubírá výživové hodnoty a podobně jako u hub, mění se složení bílkovin.
Brambory – v ohřívaných bramborách roste množství toxického akrylamidu. Tady by bylo zapotřebí ovšem několikanásobné ohřívaní.
Rýže – syrová rýže obsahuje bakterie, které není možné odstranit vařením. Pokud se nesní hned, bakterie se mohou v rýži začít rozmnožovat. Rýže není vhodná ani pro skladování ani pro ohřívání.
Tolik strohá fakta. Zde uvedenými informacemi jsem docela zaskočen, protože si zrovna nevzpomínám, které potraviny neohřívám a většinou v mikrovlnce. Také si svými návyky koledujete o průšvih?
Zdroj: https://www.a­azdravi.cz/

Upravil/a: dudu

Zajímavá 0 před 1207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Ten článek v odkazu nepůsobí příliš věrohodně. Neozdrojované, autorka bez referencí. Působí to na mě jako reklama na nákupní řetězce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Děkujeme za informace. Jím stejně jako už mnoho let a nic mně nepřekvapuje. Takovéto a podobné texty nevyhledávám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Také mi článek přijde pofidérní.

Svoje zdraví si například ohrožuji tak, že se večer přejídám, někdy si dám o něco více sladkostí než bych měl a občas si beru tablet do postele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ano, také jsem Zde uvedenými informacemi docela zaskočen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Lifestylová média moc nečtu (ve vší skromnosti si myslím, že nepotřebuji radit „jak mám dobře žít“ od nějakých zakyslých neurotiček/ano­rektiček či metrosexuálů). Dobře vím, že to, co ve svých slepičích mozečcích vymýšlí je honorováno „za slovo“ a žít se z něčeho musí, no.

Zrovna teď někdo tu vložil dotaz s odkazem na „nejlepší protraviny před spaním“ a mimo jiné tam byla RÝŽE. Se divím, že tam rovnou nedali KNEDLÍKY, po těch se také DOBŘE usíná. ;) :D :D

Věř mi, že i když si 100× ohřeješ brambory, tak to nenadělá takovou paseku, jako když si dáš nějaký Babišův salámek nedej bože „páreček“, popřípadě dobře chemicky proti plísni ošetřenou „zdravou zeleninu“ z nákupáku. Venkoncem naši prarodičové se s ohříváním brambor nepárali a KOLIK měli spermií! My „jíme zdravě“ a „eko/bio“ a KDE jsou ty spermie u chlapů DNES? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Večer není na brambory od oběda… Na plátky, na sádle, na pánvičce, krásně do hmmm řekněme dorůžova 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
dudu

Občas si tu připadám jak mezi malými dětmi, ty také těžko chápou ironii.

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Zkus to taky, je to fajn. Ovšem pokud řešíš otázku, zda je lepší zamřít „vyspělý“, nežli jako dítě, tak pak veškerá rada je tady marná. Pokud už jsem natolik vyspělý, že VÍM VŠE, těžko mně někdo něco nového poví. To je ironie, viď?

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Když ty musíš mít porád poslední slovo, no…

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Sakra… tohle je odpověď, NE NOVÝ PŘÍSPĚVEK. (;

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad zjentek: zato já tvým chováním a reakcí zaskočen nejsem. Jinak bych se lekl, že ses již udravil-

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek